MUZOTAKTPłyty muzyczneZapowiedź płytyBAiKA z pierwszą płytą w 2018. Piotr Banach ma nowy zespół

BAiKA z pierwszą płytą w 2018. Piotr Banach ma nowy zespół
B

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Piotr Banach, oprócz tego, że właśnie jest gościem specjalnym całej pożegnalnej trasy zespołu Hey – Fayrant Tour, od jakiegoś czasu zajmuje się swoim nowym projektem BAiKA. Po Nowym Roku do sprzedaży trafił debiutancki album formacji.

Nazwa zespołu, a raczej duetu, jest skrótem od Banach i Kafi. Piotra Banacha nie trzeba przedstawiać szerzej, to utytułowana i doceniana osobowość polskiego rocka.

REKLAMA

Założyciel i lider zespołów m.in. Hey i Indios Bravos, oraz producent i współkompozytor pierwszej solowej płyty Katarzyny Nosowskiej – “Puk, puk”.

Kafi – Kasia Sondej to grająca na instrumentach klawiszowych i perkusyjnych wokalistka.

Publiczność zna ją już z koncertów BAiKi, ale też z występów u boku Kasi Nosowskiej podczas jubileuszowej trasy zespołu Hey Fayrant Tour 2017. Utwory BAiKi wykonywane jej mocnym i niepokornym wokalem, stają się bardzo przekonującymi historiami o życiu, w których słuchacz odnajduje siebie i swoje przeżycia.

Debiutancka płyta duetu BAiKA – “Byty zależne” ukaże się na początku 2018 roku.

Materiały promocyjne partnera

Wydawnictwo stanowi zbiór siedemnastu autorskich kompozycji w których pobrzmiewają echa różnych stylistyk – od rocka po elektronikę.

Wszystkie teksty napisane są po polsku i opisują relacje zachodzące pomiędzy bliskimi sobie ludźmi, co sprawia, że każdy może w nich odnaleźć trochę własnych uczuć i doświadczeń.

Zapowiedź można znaleźć poniżej.

Premiera pierwszego singla nastąpi na początku 2018 roku. BAiKA czyli Banach i Kafi jeszcze w czwartek gościnnie, na ostatnim koncercie zespołu Hey, w Warszawie.

▸ Przeczytaj również: Michał Szpak, Margaret i Sound’n’Grace: Wieczór kolęd w TVN! Kiedy?

zespoły weselne

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA