MUZOTAKTImprezy, KoncertyKoncertyJoe Satriani już w niedzielę na Torwarze!

Joe Satriani już w niedzielę na Torwarze!
J

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Już w najbliższą niedzielę, 18 października, na warszawskim Torwarze jedyny koncert w Polsce zagra Joe Satriani!

Będzie to występ w ramach The Shockwave Tour. Na scenie towarzyszyć gitarzyście będą Mike Keneally, Marco Minnemann i Bryan Beller. Satriani to prawdziwy wirtuoz gitary, uważany za jednego z najważniejszych muzyków grających na tym instrumencie w historii muzyki rockowej.

REKLAMA

Prawdziwą legendą stał się w momencie wydania swojego przełomowego krążka “Surfing With The Alien” w 1987 roku. Jest nauczycielem tak ważnych gitarzystów jak Kirk Hammet czy Steve Vai, przez wielu uważanym za prawdziwego i jedynego następcę Jimiego Hendrixa. W latach 80-ych współpracował między innymi z Mickiem Jaggerem czy Deep Purple.

Satriani był także pomysłodawcą słynnego cyklu koncertowego G3, w ramach którego wspólnie z nim koncertowali najważniejsi współcześni gitarzyści, m.in. Steve Vai, John Petrucci, Yngwie Malmsteen, Eric Johnson. Jest także członkiem supergrupy Chickenfoot, w której skład oprócz niego wchodzą Sammy Hagar, Michael Anthony (Van Halen) i Chad Smith (RHCP).

Materiały promocyjne partnera

W trakcie swojej kariery Joe Satriani 15 razy był nominowany do nagrody Grammy w kategorii Best Rock Instrumental Performance, a jego płyty pokrywały się złotem i platyną na całym świecie. 24 lipca ukazało się najnowsze wydawnictwo Satrianiego, piętnasta płyty w jego dorobku, „Shockwave Supernova”.

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA