Magda Umer prezentuje pierwszy utwór zapowiadający jej nową płytę pt. „Duety – Tak młodo jak teraz…”

Magda Umer, Janusz GajosPiosenka zaśpiewana wspólnie z Januszem Gajosem pt. „Pa-role” inspirowana jest wielkim przebojem z lat 70’.

Aktor z właściwym dla siebie humorem i elegancją, wcielił się tu w rolę reżysera, „znanego reżysera” – jak sam się przedstawia.

Magda Umer tak opowiada o utworze: „Chyba w 1972 roku był to wielki przebój w całej Europie. Śpiewali Mina Mazzini i Alberto Lupo. Ale od kiedy zaśpiewała to Dalida i zamruczał Alain Delon (po francusku oczywiście), stała się ta piosenka wielkim światowym przebojem. Alain Delon wyznawał miłość szeregiem kwiecistych słów, a Dalida odpowiadała mu – parole parole parole, czyli słowa słowa słowa (w języku Szekspira – words, words, words). Autor polskiego ” przekładu” Andrzej Poniedzielski lubi i umie bawić się słowami, co widać, słychać i czuć! A Janusz Gajos jest nie tylko wielkim aktorem, ale także moim serdecznym, wakacyjnym kolegą i bardzo mu dziękuję za tę wspólną zabawę!”.

Na najnowszym albumie Magdy Umer „Duety – Tak młodo jak teraz…” pojawili się goście, którzy od lat tworzą absolutną elitę polskiej sceny.

Aktorzy – Krystyna Janda, Piotr Fronczewski, Janusz Gajos, Piotr Machalica i Maciej Stuhr, oraz piosenkarze i muzycy – Anna Maria Jopek, Stanisław Sojka, Wojciech Waglewski, Grzegorz Turnau, Artur Andrus, i Janusz Strobel, a także Jeremi Przybora oraz dziennikarz Wojciech Mann.

Ponadto na albumie znalazła się piosenka zaśpiewana z Jackiem Kleyffem podczas koncertu w Teatrze Polonia. O płycie, którą współtworzyli tacy artyści, jeszcze przed premierą można powiedzieć, że jest sporym wydarzeniem.

Poza wspaniałymi gośćmi, uwagę zwraca także bardzo dobrze dobrany repertuar. Na “Duetach” usłyszymy między innymi kompozycje przyjaciół Magdy Umer – Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory, a także Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Wołka czy Wojciecha Waglewskiego. Warto zwrócić uwagę na przepiękne aranżacje, w których

pojawiają się bossa nova, tango czy echa piosenki francuskiej. Całości dopełnia klasyczny skład, dobrego jazzowego combo w składzie perkusja, kontrabas i fortepian, wspomagany przez gitarę, skrzypce i instrumenty dęte.

POSŁUCHAJ SINGLA
MAGDA UMER, JANUSZ GAJOS – PA! – ROLE

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!