Anihilacja: Natalie Portman wyrusza do strefy X (WIDEO)

Studio Paramount Pictures opublikowało zapowiedź filmu “Anihilacja” (“Annihilation”) Aleksa Garlanda z Natalie Portman w roli głównej.

Film jest ekranizacją powieści Jeffa VanderMeera, znanej w Polsce pod tytułem “Unicestwienie”. Książka opowiada o ekspedycji do Strefy X. Powstała po tajemniczym wydarzeniu kraina rządzi się własnymi, nieznanymi ludziom prawami.

Członkowie jedenastu pierwszych ekspedycji do Strefy umierali, popełniali samobójstwa lub zabijali się nawzajem. Ci, którzy przetrwali, nie pamiętali, jak przebiegał ich powrót. Dwunastą wyprawę tworzą wyłącznie kobiety.

Czy im uda się odkryć tajemnice Strefy? Jakie sekrety kryje niezwykła flora i fauna tego miejsca? A może to ona je stworzyła i nim rządzi? Jedno jest pewne: Strefa X wpływa na ludzkie umysły i zmienia każdego.

Natalie Portman wciela się w biolożkę, która wyrusza w wyprawę do miejsca, gdzie prawa natury nie obowiązują. Trailer ukazujący niezwykłą strefę można obejrzeć poniżej.

Aktorce partnerują Jennifer Jason Leigh, Tessa Thompson, Gina Rodriguez i Oscar Isaac.

Powieść jest pierwszą częścią trylogii VanderMeera. Na potrzeby ekranu książkę opracował Alex Garland (“Ex Machina”, “28 Dni później”).

▸ Przeczytaj również: Natasza Urbańska i Jej metamorfoza (ZDJĘCIA)

Studio Paramount Pictures wyznaczyło premierę na 23 lutego 2018 roku. Do naszych kin dzieło na dotrzeć miesiąc później.

zespoły weselne