Materia – 16 października rozpoczyna się ogólnopolska trasa koncertowa jednego z najpopularniejszych polskich zespołów metalowych, finalistów Must Be The Music!

Szczecinecka formacja promuje swoją najnowszą płytę „We Are Materia” – W ramach trasy zagramy prawie pięćdziesiąt koncertów na terenie całej Polski – mówi Tede, gitarzysta Materii.

– Promujemy na niej nasz najnowszy album „We Are Materia”, ale gwarantujemy, że nie zabraknie również utworów z poprzednich płyt. Trasa potrwa od najbliższej soboty 16 października do 7 lutego. Sprawdzajcie, gdzie gramy i wbijajcie pod nasze sceny! – zachęca muzyk.

Na poszczególnych koncertach Materię będą supportować ogłoszone niedawno zespoły. Przypomnijmy, że 28 sierpnia podczas organizowanego przez Materię MateriaFestu miała miejsce premiera najnowszej płyty zespołu zatytułowanej „We Are Materia”.

Materia ma za sobą w 2015 roku bardzo udaną trasę u boku Decapitated oraz doskonale przyjęte występy m.in. na festiwalach Metal Blast w Egipcie o Wacken Opern Air w Niemczech.

Materia zajęła drugie miejsce w jednej z ostatnich edycji Must Be The Music. Zespół ma na swoim koncie szereg sukcesów w całym kraju, zespół grał u boku takich sław, jak Metallica, Slayer, Megadeth, Anthrax, Dog Eat Dog, Hunter, Decapitated czy Frontside. Występowali na dużej scenie Przystanku Woodstock, na Festiwalu w Jarocinie, Sonisphere, otwierali Metalfest, gościli na scenach wielu festiwali w Polsce i zagranicą – ostatnio na Metal Blast 2015 w Egipcie.

Aktualnie zespół skupia się na promocji swojej czwartej płyty zatytułowanej „We Are Materia”.

Materia powstała w 2007 roku w Szczecinku. Początkowo jako trio: Michał `Mihu` Piesiak (wok., bas), Tadek `TeDe` Piesiak (git., wok.) i Kuba `Marcia` Marciniak (per.). W 2010 roku do zespołu dołącza wieloletni przyjaciel Adrian `Adi` Dubiński (git.).

Bracia Piesiak w 2011 roku wystąpili w Szansie Na Sukces i zostali zaproszeni do Finału w Sali Kongresowej, gdzie wystąpili razem z Arturem Gadowskim.

Muzyka Materii to ciężki, nowoczesny metal z progresywnymi ambicjami i licznymi odniesieniami do klasyki gatunku.