Utwór “Man In The Balloon” Maze Of Sound to jeden z dwunastu utworów, które znalazły się na albumie „Voices For Hospices”. Na krążku zagościli także wielcy rocka progresywnego: Steve Hackett (ex-Genesis), Edison’s Children (Pete Trewavas – Marillion), Machines Dream, Gandalf’s Fist, Nathan J Tillett, Looking-Glass Lantern, Crystal Palace, The Opposite Of Hate, IT, Violent Attitude If, Greylevel. Jest to więc “album – perełka” dla każdego fana rocka progresywnego i nie tylko! 8 z 12 utworów nie było oficjalnie wydanych nigdy wcześniej. Koszt albumu już od 7 funtów.

Środki uzyskane ze sprzedaży albumu zostaną przeznaczone na wsparcie Światowego Hospicjum i Przymierza Opieki Paliatywnej (łagodzącej) – The World Hospice and Palliative Care Alliance.

Zespół Maze Of Sound powstał w 2012 roku z inicjatywy Piotra Majewskiego. Wykonuje muzykę z gatunku rock / rock progresywny. Fantastykę mieszają z rzeczywistością, a powagę z groteską i absurdem. Podczas koncertów Maze Of Sound nawiązuje do tzw. teatru rockowego używając różnych przebrań i gadżetów scenicznych. W 2014 roku zespół był m.in. headlinerem VIII Festiwalu Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego w Gniewkowie, wystąpił na Festiwalu w Jarocinie i Nowohuckim Festiwalu Sztuki w Krakowie podczas wystawy prac Zdzisława Beksińskiego.

Grupa zaprezentowała się także na wielu przeglądach i festiwalach w całej Polsce. Jest zwycięzcą Festiwalu Rockowanie 2014 oraz Busko-rock 2013. Wiosną 2015 roku ukazał się debiutancki album „Sunray”, który został bardzo dobrze oceniony zarówno przez fanów, jak i media polskie oraz zagraniczne. Muzyka Maze Of Sound jest prezentowana w wielu stacjach radiowych w Polsce i zagranicą.

W maju 2015 Maze Of Sound rozpoczął współpracę z londyńską agencją promocyjną, wytwórnią i managementem Downtown Artists. Tam, w legendarnym studio PlaySoho Studios (nagrywali tam między innymi Depeche Mode oraz David Bowie) i we współpracy z brytyjskimi producentami zespół nagrywa dwa kolejne single, które będą zapowiedzią kolejnego albumu.

ZOBACZ WYSTĘP
Maze Of Sound – Man In The Balloon

Zobacz także

Nie przegap

loading...
loading...