John Legend zagra Jezusa w musicalu NBC

John Legend
John Legend fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

John Legend otrzymał tytułową rolę w “Jesus Christ Superstar Live in Concert!”, musicalu, który stacja NBC wystawi na żywo.

Niedawno poinformowano, że w wielkanocnej opowieści króla Heroda sportretuje rockman Alice Cooper, teraz zapowiedziano, że w Jezusa wcieli się inny muzyk, gwiazdor R&B, John Legend.

Rock opera “Jesus Christ Superstar” Andrew Lloyd Webbera i Tima Rice’a przedstawia ostatni dzień z życia Chrystusa. W broadwayowskim oryginale z 1971 roku w roli Jezusa pojawił się Jeff Fenholt. Dzieło doczekało się później wielu scenicznych wersji, a jednym z najsłynniejszych odtwórców tytułowej roli był frontman Deep Purple, Ian Gillan. W roku 1973 reżyser Norman Jewison zrealizował filmową wersję produkcji z Tedem Neeleyem w roli śpiewającego Zbawcy. Króla Heroda zagrał wówczas Josh Mostel.

Obraz był jednym z największych kasowych przebojów 1973 roku. Z musicalu pochodzą przeboje “I Don’t Know How to Love Him”, “Hosanna” czy “What’s the Buzz?”/”Strange Thing Mystifying”.

Andrew Lloyd Webber i Tim Rice czuwają nad telewizyjną inscenizacją, a wspierają ich Marc Platt, Craig Zadan i Neil Meron. David Leveaux odpowiada za reżyserię. Premierę wyznaczono na 1 kwietnia 2018 roku. NBC wcześniej w podobnym sposób zaprezentowano m.in. “Lakier do włosów” czy “Dźwięki muzyki”.

John Legend to amerykański wokalista nagrodzony 10 statuetkami Grammy.

Współpracował z Kanye Westem, Alicią Keys czy Jayem Z. Jego debiut “Get Lifted” z 2004 roku pokrył się w USA dwukrotną platyną. Ostatnia płyta Amerykanina to “Love in the Future” z sierpnia 2013 roku. Artysta zdobył Oscara i Złoty Glob za piosenkę “Glory”, którą nagrał z Commonem do dramatu “Selma”. Przygotował też piosenkę “One Woman Man” do filmu “Ciemniejsza strona Greya” oraz wziął udział w musicalu “La la land”.

Najnowsza płyta Amerykanina to “Darkness and Light” z grudnia 2016 roku.

[buybox-widget category=”music” name=”Darkness and Light” info=”John Legend”]

▸ Przeczytaj również: Linkin Park: Chester Bennington jako hologram na koncertach?

zespoły weselne