Płyta Dice – “Paradice” (2015, Luna Music) to drugi studyjny album zespołu. Znajduje się na nim 10 premierowych kompozycji grupy utrzymanych w konwencji tradycyjnego hardrocka w świeżym wydaniu.

Dice
okładka płyty zespołu Dice

Oprócz utworów przepełnionych mocnym brzmieniem hardrockowych riffów znajdują się też utwory spokojne, niemalże akustyczne.

Wszystkie utwory oraz teksty zostały napisane przez członków Dice czyli Łukasza Przybylskiego, Karola Przybylskiego, Mateusza Szeremetę oraz Łukasza Dopierałę.
Tak jak w przypadku pierwszej płyty zespołu, wydaniem “Paradice” zajęła się wytwórnia Luna Music, a od 09.03.2015r. krażek będzie dostępny we wszystkich najlepszych sklepach muzycznych.

Tytuł płyty “Paradice” to gra słów, a mianowicie połączenie angielskiego ‘paradise’ (raj) z nazwą zespołu Dice. Na płycie znajduje się także utwór o tym samym tytule. Motywem przewodnim płyty jest osobisty raj, którego szukamy na Ziemi. Szukając go błądzimy jak w labiryncie, zmagając się z wszelakimi problemami, które napotykamy na drodze. Niestety, często mając nadzieję, że właśnie znaleźliśmy nasz wymarzony raj, spotyka nas rozczarowanie i podróż rozpoczyna się na nowo.

DiceOprócz warstwy lirycznej, zagadnienie jest także przedstawione za pomocą grafiki, która stanowi okładkę albumu – jabłko, jako symbol raju, a w nim kręty labirynt – oraz na zdjęciach zdobiących okładkę przedstawiających podróż jako metaforę poszukiwania.

Singlami promującymi wydawnictwo są „Peccatum Originale” i “Marna Gra”.

ZOBACZ TELEDYSK
DICE – PECCATUM ORIGINALE

ZOBACZ TELEDYSK
DICE – MARNA GRA

Zobacz także

Nie przegap

loading...
loading...