Laureatka Szansy na Sukces oraz półfinalistka III edycji The Voice of Poland, Marzena Ugorna nie daje o sobie zapomnieć.

Marzena UgornaJuż 17 października w Słupsku w towarzystwie Sinfonia Baltica zaprezentuje autorski projekt Marzena Ugorna Blues Symfonicznie. Przedsięwzięcie, w ramach którego odbędzie się siedem koncertów z orkiestrami symfonicznymi w kraju promuje utwór „Zegarmistrz Światła” w nowej aranżacji.

Blues Symfonicznie to trzynaście specjalnie wyselekcjonowanych przez wokalistkę utworów w zaskakujących aranżacjach Tomasza Filipczaka. Wśród nich znajdują się niezapomniane przeboje jak i również utwory artystów, którzy przez lata kształtowali jej wrażliwość muzyczną: Tadeusz Nalepa, Mira Kubasińska, Martyna Jakubowicz, Czesław Niemen czy Janis Joplin. Artystka pojawi się na scenie w otoczeniu 60 muzyków.

Pomysłodawczyni poprzez swoją inicjatywę chce zachęcić do międzypokoleniowego dialogu, przenieść odbiorców w czasie do okresu swojego dzieciństwa, które jest inspiracją do działań i odnajdywania prawdziwego siebie a także zatrzymać w biegu codzienności podczas dwóch godzin emocjonalnego koncertu. Poza walorami artystycznymi przedsięwzięcie ma także wartość edukacyjną. Premiera projektu miała miejsce w Kaliszu, rodzinnym mieście wokalistki w maju ubiegłego roku.

„Ciekawi mnie połączenie orkiestry symfonicznej, reprezentującej precyzję i dokładność z dziwnym, nieokiełznanym brzmieniem bluesowym. W bluesie wszystko dzieje się szybko i jest niedookreślone. Lokalny sukces wydarzenia zachęcił mnie do rozwinięcia projektu na skalę ogólnopolską i zaproszenia wszystkich a szczególnie tych, którzy do tej pory nie mieli styczności z filharmoniami, do jej odwiedzenia.” mówi Marzena Ugorna, autorka projektu.

Podczas 11. Jesiennego Przeciągu Gitarowego w Słupsku orkiestrę poprowadzi Bohdan Jarmołowicz, której towarzyszyć będzie sekcja rozrywkowa w składzie: Kamil Barański – fortepian, Tomasz Ragaboy Osiecki – gitara, Bartosz Mielczarek – gitara basowa, Bartłomiej Pawlus – instrumenty perkusyjne.

Marzena Ugorna – wokal, Beata Orbik, Marta Dryll , Daria Wojciechowska- Bujno – chórki. W ramach zaplanowanego wydarzenia Marzena pojawi się również na jednej scenie z Filharmonią Koszalińską, Filharmonią Świętokrzyską w Kielcach, Filharmonią Lubelską, Filharmonią Płocką, Filharmonią Kaliską oraz podczas Spring Jazz Festiwal w Częstochowie w towarzystwie Filharmonii Częstochowskiej.

POSŁUCHAJ SINGLA
MARZENA UGORNA – ZEGARMISTRZ ŚWIATŁA

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!