Nagrody GaMa dla polskich artystów. Ceremonia z koncertami w marcu

Nagroda Gama
fot. Dawid Ryski © Wszelkie prawa zastrzeżone

Krakowskie Biuro Festiwalowe wspólnie z Gazetą Magnetofonową wręczy nagrody za najlepsze płyty 2017 roku. Uroczystość wręczenia Nagrody GaMa, połączona z koncertami, odbędzie się 7 marca w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

– Gdy wokół trwa szaleństwo podsumowań, my przygotowujemy się do pierwszej edycji Nagrody GaMa – czytamy w najnowszym numerze “Gazety Magnetofonowej”.

– Wiele ukazało się w tym roku znakomitych, ważnych, oryginalnych płyt – spróbujemy wskazać tę najlepszą. Nie dzielimy muzyki na gatunki, kategorie, środowiska i pokolenia. Z równą uwagą słuchamy weteranów, co debiutantów, solistów i zespoły, kobiet i mężczyzn. Nie czekamy aż ktoś się do nas zgłosi, sami szukamy, odkrywamy, sprawdzamy i zachwycamy się muzyką.

W styczniu na stronie Magnetofonowa.pl znajdzie się 20 nominacji dla albumów wybranych przez autorów i współpracowników “Gazety Magnetofonowej” w wyniku wewnętrznej preselekcji.

Wtedy poznacie również skład kapituły – wychodzącej poza redakcję magazynu – która wskaże Płytę Roku 2017. Oczywiście, o zdanie zapytani zostaną również czytelnicy “Gazety Magnetofonowej” – i dzięki ich głosom poznamy laureata Nagrody Publiczności.

W tym roku swoje płyty wydali m.in. Voo Voo, Natalia Przybysz, Paulina Przybysz, Mrozu, Daria Zawiałow, L.Stadt, Lemon, Kobieta z Wydm, Me And That Man czy Coma.

▸ Przeczytaj również: Linkin Park: Chester Bennington jako hologram na koncertach?

Uroczystość wręczenia Nagrody GaMa, połączona z koncertami, odbędzie się 7 marca w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Krótką wideo-zapowiedź imprezy można znaleźć poniżej.

zespoły weselne