Koncerty

Anita Lipnicka & The Hats: Trasa koncertowa 2018 (daty, miejsca)

Nad produkcją płyty “Miód i dym” czuwała sama Anita Lipnicka, do spółki z realizatorem dźwięku Łukaszem Olejarczykiem, z którym wspólnie wyprodukowali rok temu “Ptaśka”.

– Jest korzennie, vintage’owo, z echem bluesa, country oraz folku ze złotych lat hipisowskich – mówi wokalistka, Anita Lipnicka.

– W tekstach dużo odniesień do przyrody – wszystko za sprawą krajobrazów, klimatu, jaki towarzyszy nam podczas tworzenia w środku lasu, nad jeziorem… Z daleka od zgiełku miasta.

Nowością jest również fakt, iż całe wydawnictwo sygnowane jest nazwą Anita Lipnicka & The Hats. – Po raz pierwszy od wielu lat płyta nagrana została w całości w Polsce, bez udziału muzyków sesyjnych – mówi Lipnicka.

– To, co się na niej wydarzyło, jest wynikiem pracy zespołowej, z grupą tych samych ludzi, z którymi od ponad dwóch lat występuję na scenie.

The Hats tworzą: Bartosz Niebielecki – bębny, Kamil Pełka – bas, Piotr Świętoniowski – instrumenty klawiszowe oraz Bartek Miarka – gitary. Co to jest za płyta?

– Wydaje mi się, że zatoczyłam pewne koło. Zaczynałam jako wokalistka popowego zespołu w latach 90. Otarłam się o alternatywę śpiewając ponad 10 lat w duecie z Johnem Porterem. Na swoich ostatnich solowych albumach byłam poetycka i zadumana. To były płyty niebieskie. Przyszła pora na kolor zielony – enigmatycznie wyjawia artystka. – Afirmację życia, celebrację prostoty bycia tu i teraz.

Lipnicka jest jedną z najbardziej stylowych artystek, od lat konsekwentnie idącą (często pod prąd) obraną przez siebie drogą, bez względu na panujące aktualnie mody i trendy muzyczne. Jej twórczość inspirowana amerykańskim neo-folkiem oraz teksty pisane “prosto z serca” nieustannie inspirują słuchaczy i przecierają szlaki młodym artystom podążającym w tym samym kierunku.

» Wybrane dla Ciebie

[buybox-widget category=”music” name=”Miod i Dym” info=”Anita Lipnicka And The Hats”]

Na koncertach w ramach trasy “Miód i dym” po raz pierwszy będzie można posłuchać na żywo nowych utworów. Nie zabraknie też starszych kompozycji, doskonale znanych fanom Anity Lipnickiej.

Anita Lipnicka & The Hats – koncerty 2018:

16.01 Toruń Jordanki
17.01 Koszalin Filharmonia
18.01 Szczecin Filharmonia
4.02 Opole NCPP
8.02 Zielona Góra
9.02 Wrocław IMPART
14.02 Wejherowo Filharmonia Kaszubska
17.02 Bełchatów BCK
22.02 Łódź Wytwórnia
4.03 Kraków Forty Kleparz

▸ Przeczytaj również: Linkin Park: Chester Bennington jako hologram na koncertach?

Autor
Redakcja MUZOTAKT.pl
Dowiedz się więcej na temat: Anita Lipnicka