MUZOTAKTPłyty muzyczneZapowiedź płytyRhye zapowiada nowy album (posłuchaj pierwszego singla)

Rhye zapowiada nowy album (posłuchaj pierwszego singla)
R

Premierę krążka "Blood" wyznaczono na 2 lutego 2018 roku. Do promujących wydawnictwo singli "Please" i "Taste" właśnie dołączył funkowy utwór "Caunt To Five".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Tworzący nowoczesne R&B duet Rhye zapowiedział nową płytę, którą zatytułował “Blood”.

– Ostatnie kilka lat spędziliśmy w trasie tłumacząc “Woman” z sypialnianego projektu na pełne doznanie sceniczne – opowiada wokalista Rhye, Milosh. – Z “Blood” proces wyglądał dokładnie odwrotnie. Muzyka rodziła się na scenie i jest dla niej stworzona.

REKLAMA

Proces tworzenia to jednak nie jedyna zmiana w stosunku do studyjnego poprzednika. Jeśli “Woman” było eteryczną, romantyczną serenadą, to “Blood” jest katartyczną odpowiedzią na to, co dzieje się po rozpadzie związku. To zbór piosenek o transformacji, o podnoszeniu się z kolan i ponownym odnajdywaniu radości. Na pierwszy plan wysuwają się charakterystyczny wokal, duszne aranżacje i organiczne brzmienie pianina, wiolonczeli i basu. Jedno jednak pozostało bez zmian – warstwa emocjonalna jest wciąż kluczowa dla twórczości Rhye.

– Z całego serca wierzę, że nie można śpiewać o emocjach, których się nie doświadczyło w prawdziwym życiu. To może być zarówno plusem jak i minusem – na płycie zawarłem całą baterię uczuć – opowiada Milosh, który nie raz swoje do bólu szczere występy kończył ze łzami w oczach.

Materiały promocyjne partnera

– To wymaga prawdziwej odwagi, by co wieczór tak się obnażać przed publicznością. Takiej samej odwagi wymagał ode mnie ten album.

Oto lista utworów Rhye:

1. Waste
2. Taste
3. Feel Your Weight
4. Please
5. Count to Five
6. Song for You
7. Blood Knows
8. Stay Safe
9. Phoenix
10. Softly
11. Sinful

Rhye tworzą Michael Milosh – kanadyjski producent i wokalista oraz Robin Hannibal – duński wokalista.

Wspólnie wydali w 2013 roku płytę “Woman”, na której łączą muzykę graną na żywych instrumentach z nowoczesnym soulem i charakterystycznymi wysokimi wokalami Robina, o których trudno powiedzieć, czy są ciepłe czy raczej chłodne.

[buybox-widget category=”music” name=”Woman” info=”Rhye”]

▸ Przeczytaj również: Michał Szpak może świętować kolejny sukces! Nominowany do Telekamer!

zespoły weselne

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

  • Więcej na temat:
  • Rhye
REKLAMA