Poznajcie najnowszy teledysk do utworu „Tandeta” zespołu Skowyt.

Klip promuje świetnie przyjętą płytę „Corrida” wydaną w czerwcu tego roku przez Fonografikę.

„Tandeta uderza w banał rzeczywistości, która nas otacza. W sztuce, polityce, korporacyjnym bełkocie reklamowym. Cały ten syf, którym zasypana jest nasza kultura”. – mówi Ługi, wokalista i tekściarz Skowytu

– „W tym sensie numer idealnie reprezentuje album Corrida, który jest przecież ostrym, pełnym treści i emocji krążkiem. Prawie każdy numer na płycie opowiada o walce o normalność. Numer i teledysk do niego to właśnie taka próba strząśnięcia z siebie tego banału”.

Płyta „Corrida” została entuzjastycznie przyjęta przez fanów i recenzentów. Teraz Rock uznał ją za jedną z trzech najlepszych płyt kwartału, a pierwszy singiel „Playboy” przez kilka tygodni okupował playlisty m.in. Antyradia i radia Kampus.

Zespół potwierdził swoją pozycję energetycznym i dzikim koncertem na Przystanku Woodstock dla kilku tysięcy fanów.

„W teledysku chcieliśmy uniknąć bombardowania widza masą scen. Numer jest wymierzony w tandetę dlatego zależało nam, by nie robić z niego reklamowej choinki walącej po oczach”. – mówi Ługi, wokalista i tekściarz Skowytu

– „Zamiast tego poszliśmy w formę niemal awangardową, nawiązującą do eksperymentów teatralnych. Widz musi skupić się na jednym aktorze (Bartosz Dermont) i szczegółach”.

Cały teledysk zrobiony jest na jednym planie.

ZOBACZ TELEDYSK
SKOWYT – TANDETA

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!