Patty Jenkins pomagała dokręcić “Wszystkie pieniądze świata”

Ujawniono, że Patty Jenkins, reżyserka “Wonder Woman”, pomagała przy dokręceniu scen z Christopherem Plummerem w filmie “Wszystkie pieniądze świata” (“All The Money In The World”).

W obliczu skandalu związanego z Kevinem Spaceyem, wytwórnia Sony postanowiła wyciąć rolę aktora z obrazu. Postać Johna Paula Getty’ego Sr. przejął Christopher Plummer. Po to by zamienić Kevina Spaceya na Christophera Plummera Ridley Scott musiał po raz kolejny nakręcić 22 sceny. Pomogła Patty Jenkins.

Twórczyni “Wonder Woman” nie pracowała ze Scottem za kamerą, ale pomogła znaleźć zastępcę za Spaceya. Producenci nie chcieli nagłaśniać sprawy castingu, więc zgłosili się z prośbą do Jenkins. Reżyserka rozesłała wiadomość, że poszukuje starszego aktora do swego nowego, niezależnego dramatu.

– Zasadniczo wyglądało to tak, że wszyscy myśleli, że Patty Jenkins poszukuje 90-latka – wyjawił scenarzysta David Scarpa. – Było sporo kombinowania, żeby to wszystko się udało.

Jak się okazuje, opłaciło się, bowiem występ Christophera Plummera jest bardzo dobrze oceniany. Aktor otrzymał nominację do Złotego Globu za rolę drugoplanową.

Miliarder Jean Paul Getty (Christopher Plummer) jest znany z nieustępliwego charakteru i skąpstwa. Gdy grupa nieznanych sprawców porywa jego ukochanego wnuka i żąda wielomilionowego okupu, Getty odmawia zapłacenia choćby dolara. Zrozpaczona matka porwanego – Gail (Michelle Williams) robi wszystko, by skłonić teścia do zmiany zdania, ale bez skutku. Czas ucieka, a porywacze zaczynają tracić cierpliwość. Życie chłopca wisi na włosku i nic nie wskazuje na to, że uda się jeszcze zapobiec tragedii.

Wtedy do drzwi Gail puka tajemniczy mężczyzna, pan Chase (Mark Whalberg) twierdząc, że jest wysłannikiem Jean Paula Getty’ego, specjalizującym się w sprawach nie do rozwiązania.

Światowa premiera odbędzie się 25 grudnia 2018 roku. Do naszych kin obraz trafi 26 stycznia 2018 roku.

▸ Przeczytaj również: Michał Szpak może świętować kolejny sukces! Nominowany do Telekamer!

zespoły weselne