Cayo to grupa pozytywnie nakręconych przyjaciół, nastawionych na niebanalne brzmienia.

Zespół powstał w 2012 roku i od tamtego czasu pracuje nad własnym materiałem. Czerpią od najlepszych, żeby muzyczny design nabrał właściwego szlifu.

Pod koniec 2013 roku zespół nawiązał współpracę z najbardziej uznanymi twórcami: Ryszardem Kunce – autorem tekstów (Natalia Kukulska, Edyta Górniak, Halina Młynkowa, Rafał Brzozowski, Zbigniew Wodecki, Łukasz Zagrobelny, Patrycja Markowska, Grzegorz Markowski, Ryszard Rynkowski) oraz Marcinem Borsem – producentem muzycznym odpowiedzialnym za brzmienie czołowych polskich artystów takich jak: Katarzyna Nosowska, Brodka, Myslovitz, Mrozu czy Krzysztof Zalewski.

Owocem tej współpracy jest debiutancki singel zatytułowany „Nie wypuść mnie”, utrzymany w klimacie pop-rockowym oraz teledysk do wspomnianej piosenki. Na początku 2015 roku zespół rozpoczął współpracę z producentem Filipem Siejką. Niebawem kolejne piosenki, a już w najbliższym czasie nowy singiel zespołu.

Wokalistką zespołu jest Agnieszka Zawidzka charyzmatyczna wokalistka obdarzona mocnym, nietuzinkowym głosem, który został doceniony na wielu prestiżowych konkursach i festiwalach ogólnopolskich, a także w programach telewizyjnych: „Szansa na sukces”, „Idol”, „Śpiewaj i walcz”.

Od 2008 roku tworzyła oprawę muzyczną programu Moniki Richardson „Orzeł czy reszta”, który był emitowany w TVP2. Brała również udział w popularnym programie „Bitwa na głosy”, śpiewając u boku Natalii Kukulskiej.

Wystąpiła w koncercie „Życia mała garść”, poświęconym pamięci Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego w ramach 49. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Współpracowała z takimi gwiazdami jak: Kayah, Mieczysław Szcześniak, Natalia Kukulska, Andrzej Lampert, Krystyna Prońko, Grażyna Łobaszewska, Janusz Szrom i inni.

ZOBACZ TELEDYSK
CAYO – NIE WYPUŚĆ MNIE

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!