LL Cool J pierwszym raperem wyróżnionym za wkład w kulturę USA

LL Cool J został wyróżniony za wkład w kulturę USA
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

LL Cool J dostąpił historycznego zaszczytu – jako pierwszemu hiphopowemu artyście, przyznano mu prestiżowe wyróżnienie Kennedy Center Honors.

Wyróżnienia trafiają do twórców w uznaniu za ich wkład w kulturę Stanów Zjednoczonych. Wśród wcześniejszych laureatów znaleźli się Oprah Winfrey, Paul McCartney, Barbra Streisand czy Robert Redford.

LL Cool J – raper, aktor, prezenter – odebrał wyróżnienie podczas 40. gali Kennedy Center Honors, która odbyła się 26 grudnia. O osiągnięciach gwiazdora mówili Queen Latifah i Questlove z The Roots. Ponadto specjalny występ w hołdzie muzykowi dali DJ Z-Trip i Busta Rhymes, a także Black Thought z The Roots oraz Darryl “DMC” McDaniels z Run-DMC.

– To niesamowite zostać docenionym przez swoją ojczyznę i móc reprezentować hip-hop jako formę sztuki – mówił raper, gdy dowiedział się o wyróżnieniu. – Jestem zaskoczony, wdzięczny, onieśmielony i zaszczycony.

Hiphopowego twórcę ostatnio częściej można oglądać w telewizji. Amerykanin kilkukrotnie poprowadził galę Grammy, jest też gospodarzem programu “Lip Sync Battle” (w Polsce emitowanym na Comedy Central), a ponadto występuje w serialu “Agenci NCIS: Los Angeles”.

Ostatnia płyta artysty to “Authentic” z kwietnia 2013 roku.

[buybox-widget category=”music” name=”Authentic” info=”Ll Cool J”]

▸ Przeczytaj również: Michał Szpak może świętować kolejny sukces! Nominowany do Telekamer!

zespoły weselne