Ava DuVernay nakręciła klip, w którym JAY-Z pokazuje zdrady!

Ava DuVernay nakręciła klip, w którym JAY-Z pokazuje zdrady!
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Ava DuVernay, reżyserka dramatu “Selma”, stanęła za kamerą krótkometrażówki pełniącej rolę nowego teledysku Jay-Z. W klipie dołączyła do rapera jego żona, Beyonce. Na ekranie widzimy Jaya-Z w kościele, a Beyoncé przyglądającą się mu z ołtarza.

Ponad 7-minutowe wideo JAY-Z powstało do singla “Family Feud”. Do udziału raper zaprosił wielu gości. Poza jego żoną Beyoncé i córką Blue Ivy, w klipie występują także aktorzy Trevante Rhodes, Rosario Dawson, Brie Larson, Thandie Newton, Janet Mock, Rashida Jones, Michael B. Jordan, Mindy Kaling i inni.

Ava DuVernay nie tylko stanęła za kamerą, ale z Jayem-Z napisała scenariusz. W obrazku, do którego ścieżkę dźwiękową przygotował Flying Lotus, zostajemy przeniesieni do 2444 roku – Thandie Newton wciela się w królową skonfliktowaną z synem, którego gra Michael B. Jordan.

Później akcja przenosi się w inne epoki i przedstawia historię Matek Założycielek, które w 2050 roku ustaliły nowy porządek na świecie. Zasadnicza część teledysku zaczyna się, gdy wracamy do 2018 roku, a Jay-Z znajduje się w kościele z córką Blue Ivy.

Dzieło można obejrzeć wyłącznie w serwisie Tidal.

“Family Feud” to już kolejny klip promujący ostatni album hiphopowego gwiazdora, JAY-Z pt. “4:44”.

Wcześniej muzyk opublikował teledyski do “MaNyfaCedGod” (z Lupitą Nyong’o), “Moonlight” (z Issą Rae), “Bam” (z Damianem Marleyem), “Kill Jay Z”, “4:44”, “The Story of O.J.”, “Legacy”, “Smile” oraz “Marcy Me”. Longplay “4:44″ miał premierę w czerwcu 2017 roku.

[buybox-widget category=”music” name=”4 44″ info=”Jay-Z”]

Jay-Z to jeden z popularniejszych hiphopowych artystów.

Trzy albumy nowojorczyka – “Reasonable Doubt” (1996), “The Blueprint” (2001) i “The Black Album” (2003) – uważane są za kluczowe dla gatunku. Magazyn “Rolling Stone” zamieścił go na 88. miejscu w rankingu 100 największych artystów wszech czasów. Ostatnio Amerykanin zajęty jest też produkcją filmów i dokumentów.

Ava DuVernay ostatnio zajęta była przy disneyowskiej produkcji, “Pułapka czasu”, która do naszych kin trafi 9 marca.

Beyonce karierę zaczynała jako członkini żeńskiej grupy R&B, Destiny’s Child.

Od 2003 roku działa na własny rachunek i jest dziś jedną z najpopularniejszych, najbardziej wpływowych gwiazd popu/R&B. Na koncie ma 6 studyjnych albumów, z których ostatni to “Lemonade” z 2016 roku. W ciągu blisko 20 lat na scenie Amerykanka sprzedała ponad 100 milionów płyt jako solistka i 60 milionów z Destiny’s Child.

▸ Przeczytaj również: Paris Jackson i Cara Delevingne romansują razem?

https://www.instagram.com/p/BcfU0SflcOJ/

https://www.instagram.com/p/BcRa7KOl53Q/

zespoły weselne