Wojtek Mazolewski Quintet: “Polka” na vinylu i trasa koncertowa!

Wojtek Mazolewski QuintetNiesamowicie interesująco zapowiada się jesień z kwintetem Wojtka Mazolewskiego! Rok po premierze albumu „Polka” ukaże się jego vinylowa edycja.

Płyta pojawi się w sprzedaży na początku listopada i będzie zawierała również plakat. Zespół zagra też 16-koncertową trasę.

Wyprzedane koncerty, owacje na stojąco, entuzjastyczne recenzje – tak wyglądały wiosenne koncerty kwintetu Wojtka Mazolewskiego promujące płytę „Polka”.

Dawno żaden polski zespół jazzowy nie wzbudzał tak pozytywnych emocji i nie przyciągał na koncerty takiej ilości fanów. Ukoronowaniem sukcesu było osiągnięcie przez album „Polka” statusu Złotej Płyty. W podziękowaniu fanom kwintet zagra jesienną trasę pod nazwą „Polka Gold Tour”.

Marek Dusza napisał o płycie „Polka”: „Tyle łatwo wpadających w ucho melodii, radości ze wspólnego muzykowania, co w utworach kwintetu Wojtka Mazolewskiego nie znajdziemy na żadnej innej płycie. Co najważniejsze, takiego jazzu mogą słuchać także fani popu i wszelkiej muzyki, którą kiedyś ładnie nazywano „młodzieżową”, a starsi chętnie się przy niej odmłodzą.”

Wojtek Mazolewski Quintet – zespół lidera formacji Pink Freud. Pierwszy album formacji zatytułowany „Smells Like Tape Spirit” zdobył serca polskich słuchaczy. Zespół prócz Wojtka współtworzą: Joanna Duda, Marek Pospieszalski, Oskar Torok, Kuba Janicki. Wojtek Mazolewski Quintet jako pierwszy zespół jazzowy dotarł na Listę Przebojów Programu Trzeciego, gdzie utwór „Newcomer” utrzymywał się w zestawieniu przez kilka tygodni. Zespół otrzymał za tą płytę Nagrodę Muzyczną Programu Trzeciego „Mateusze 2011”.

Był to jednak dopiero prolog do kolejnych sukcesów kwintetu Wojtka Mazolewskiego. Zespół uniesiony entuzjastycznymi reakcjami publiczności zaskoczył słuchaczy wydając w tym samym roku kolejny album pt. „Wojtek w Czechosłowacji”. Płyta zawojowała polskie listy przebojów. Na liście przebojów „Trójki” znalazły się aż trzy kompozycje, które łącznie okupowały ją przez 41 tygodni. Utwór „Nionio” stał się ulubieńcem DJ-ów i zadomowił się na playlistach stacji radiowych.

Zespół koncertuje zagranicą, za nimi występy we Francji, Niemczech, Czechach, Turcji, Węgrzech oraz Indiach (Delhi Jazz Festival). Występował także na największych polskich festiwalach takich, jak Opener Festival oraz Off Festival.

ZOBACZ zapowiedź
Wojtek Mazolewski Quintet – Polka Gold Tour

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!