Nowe “Gwiezdne wojny” powstaną w Szkocji

Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi jak niezależny film z mieczami świetlnymi
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Rian Johnson, który szykuje nową trylogię “Gwiezdnych wojen”, zamierza nadchodzące filmy kręcić m.in. w Szkocji.

Twórca “Ostatniego Jedi” planuje pierwszy z trzech nadchodzących obrazów realizować w hrabstwie Argyll oraz w regionie Highlands w Szkocji. Filmowcy podobno będą też kręcić w okolicach widokowej atrakcji zwanej Rest and Be Thankful.

Zdjęcia planowane są na czerwiec 2018 roku. Informację podała szkocka gazeta “Daily Record”.

Daty premier trylogii Gwiezdne wojny nie są jeszcze znane, ale pierwszego z dzieł nie należy spodziewać się raczej przed 2020 rokiem.

– Mam teraz całkowitą wolność – komentował jakiś czas temu reżyser. – Wszystko jest szalenie ekscytujące, chcę was zabrać w zupełnie nowe miejsca. Opowiemy jedną wielką historię, podzielimy ją na trzy części i umieścimy w galaktyce, która nie ma granic.

Na razie można sprawdzić, jak Rian Johnson poradził sobie w świecie “Gwiezdnych wojen”, oglądając Epizod VIII, czyli “Ostatniego Jedi”.

W obsadzie znaleźli się Daisy Ridley, Carrie Fisher, Mark Hamill, John Boyega, Adam Driver, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Gwendoline Christie i Andy Serkis. Ponadto na ekranie pojawią się Benicio Del Toro, Laura Dern i Kelly Marie.

Rian Johnson odpowiada za reżyserię, jak i scenariusz.

▸ Przeczytaj również: Luis Fonsi zaśpiewał w Zakopanem “Despacito” z playbacku? (WIDEO)

zespoły weselne