Najważniejsza osoba w Kościele katolickim, Papież Franciszek nagrał album inspirowany rockiem.

Papież Franciszek
okładka albumu “Wake Up!”

Jego premiera zaplanowana jest na 27 listopada br. Ujawniono również pierwszy utwór z płyty – “Wake Up! Go! Go! Forward!”.

Informacja o płycie papieża pojawiła się w trakcie jego wizyty w Stanach Zjednoczonych. Watykan potwierdził informacje o nagraniu materiału, który ukaże się pod koniec listopada. Tym nietypowym sposobem papież ma głosić na całym świecie nadzieję, wiarę i jedność.

Na “Wake Up”! pojawi się głos papieża z jego najważniejszych i najbardziej wzruszających przemówień w różnych językach. Piosenki będą utrzymane w klimacie pop-rocku, soulu i chorałów gregoriańskich.

Pierwszym udostępnionym utworem jest “Wake Up! Go! Go! Forward!”, oparty na jego przemówieniu adresowanym do obywateli Korei Południowej, wygłoszone w zeszłym roku.
Ponadto na płycie usłyszymy papieża Franciszka przemawiającego po włosku, hiszpańsku i portugalsku. Za produkcję 11 numerów odpowiadał Don Giulio Neroni. O współpracy z głową kościoła opowiedział magazynowi Rolling Stone.

“Przez wiele lat byłem producentem i dyrektorem artystycznym płyt papieży. Współpracowałem z Janem Pawłem II i Benedyktem XVI, a teraz mam okazję zrobić to z Franciszkiem” – stwierdził Neroni. Producent dodał również, że “Wake Up” to wspaniały dialog współczesnej muzyki rozrywkowej i tradycyjnych hymnów.

Kompozytorem kilku utworów (w tym “Wake Up! Go! Go! Forward!”) był Tony Pagliuca (założyciel grupy Le Orme) w wywiadzie dla Rolling Stone przyznał on, że współpraca z papieżem to wielki zaszczyt:

“Ze swoim zespołem dotarłem na szczyty list przebojów w kraju, koncertowałem w Wielkiej Brytanii i współpracowałem z Peterem Hammilem i Davidem Jacksonem. Kiedy Don Giulio Neroni zaproponował mi możliwość pracy nad płytą papieża zaakceptowałem ofertę z entuzjazmem. Oddanie mojej muzyki na potrzeby Franciszka jest wspaniałym doświadczeniem i artystycznym wyzwaniem” – stwierdził Pagliuca.

Papież Franciszek znany jest ze swojego nieco liberalnego podejścia do spraw wiary. Głowa Kościoła co jakiś czas pozwala sobie na niecodzienne gesty wobec swoich wiernych.

POSŁUCHAJ SINGLA
PAPIEŻ FRANCISZEK – WAKE UP! GO GO! FORWARD!

https://www.youtube.com/watch?v=lXGOLYvVIpc

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!