Bartek Grzanek prezentuje Państwu pierwszy solowy album zatytułowany „Duch”.

Bartek Grzanek
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

Debiutancka płyta Bartka Grzanka pt. „Duch” ukazała się 16 października 2015 roku. Znalazło się na niej 12 piosenek.

Album „Duch” to bardzo osobista podróż muzyczna artysty do świata subtelnych dźwięków i wyważonych brzmień. Znajdziemy w nim wpływy muzyki amerykańskiej lat 70-tych, m.in. takiej jak blues i country. Elementem spajającym całość jest gitara akustyczna i intymny klimat utworów. Płyta, jak mówi sam artysta, jest próbą ucieczki od codziennego jazgotu i hałasu, choć popowa, to daleka od mainstreamu.

Na płycie usłyszymy wyłącznie kompozycje Bartka Grzanka, nagrane z udziałem wielu przyjaciół muzyków. Teksty do utworów, które znajdziemy na krążku również w dużej mierze zostały napisane przez artystę. Ciekawostką na płycie jest duet z artystką obdarzoną wyjątkową wrażliwością muzyczną – Moniką Kuszyńską.

Zapowiedzią płyty był singiel „Ikar”, który od maja gości na antenach stacji radiowych. Teledysk można zobaczyć TUTAJ. Najnowszym singlem jest piosenka „Jak Duch”, do której także powstał niezwykły teledysk z udziałem jednej z najpiękniejszych polskich aktorek młodego pokolenia, Agaty Nizińskiej.

ZOBACZ TELEDYSK
BARTEK GRZANEK – IKAR

ZOBACZ TELEDYSK
BARTEK GRZANEK – JAK DUCH

Bartek Grzanek to niezwykle utalentowany, charyzmatyczny gitarzysta, obdarzony również wyjątkowo ciepłym głosem. Muzyk doskonale łączy partie gitary oparte na feelingu i ekspresji z pełnym emocji śpiewem. Kiedy dodamy do tego, że jest kompozytorem i autorem tekstów, otrzymamy obraz wszechstronnego i kompletnego artysty, co dziś jest rzadkością na polskim rynku fonograficznym. Bartek Grzanek wcześniej dał się zapamiętać jako lider rockowej grupy Tosteer oraz uczestnik programów The Voice of Poland i Mam Talent. Teraz prezentuje się nam w autorskim solowym projekcie, który dla wielu osób śledzących jego poczynania może być niemałym zaskoczeniem.

ZOBACZ TELEDYSK
BARTEK GRZANEK – SZUKANIE

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!