Brytyjski zespół Skunk Anansie powraca z szóstym studyjnym albumem.

„Anarchytechture” to zbiór bezkompromisowych, alternatywnych rockowych utworów, mocnych riffów i ognia, którego pełen jest wokal Skin.

Premiera krążka zaplanowana jest na 15 stycznia 2016 r. Nowy album jest następcą wydanego w 2012 roku „Black Traffic”. Płyta została nagrana w studio RAK w Londynie, a za produkcję odpowiedzialny jest Tom Dalgety (Royal Blood, Killing Joke, Band of Skulls).

Nad miksem pracowali wspólnie Dalgety i Jeremy Wheatley, a masteringiem zajął się Ted Jensen w Sterling Sound w Nowym Jorku. Zespół będzie promował nową płytę podczas europejskiej trasy koncertowej. Grupa Skunk Anansie powstała w 1994 r.

W 2001 zawiesiła działalność, aby wrócić do grania w 2009 roku. Do tej pory ukazało się 5 studyjnych płyt zespołu: „Paranoid and Sunburnt” (1995), „Stoosh” (1996), „Post Orgasmic Chill” (1999), „Wonderlustre” (2010) i „Black Traffic” (2012). Zespół wydał także kompilację „Smashes and Trashes” (2009) oraz akustyczny album CD/DVD „An Acoustic Skunk Anansie – Live In London” (2013).

Mają na swoim koncie także serię przebojowych singli: „Charity”, „Hedonism”, „Selling Jesus”, „I Can Dream” i „Weak”. Skunk Anansie są jednym z największych brytyjskich, rockowych zespołów w Europie. Sprzedali ponad 5 milionów płyt, zagrali 7 wyprzedanych tras koncertowych, występowali dla Dalailamy (wraz z Lucianem Pavarottim) oraz dla Nelsona Mandeli z okazji jego osiemdziesiątych urodzin.

Album Skunk Anansie „Anarchytechture” ukaże się w formatach CD i LP.

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!