HBO zainteresowane filmem wokalisty Imagine Dragons o mormonach i gejach

Dział filmów dokumentalnych HBO nabył prawa do amerykańskiej dystrybucji filmu “Believer”, którego współtwórcą jest Dan Reynolds z rockowej grupy Imagine Dragons.

W filmie widzimy, jak wokalista Imagine Dragons bada, w jaki sposób mormoni traktują osoby ze środowiska LGBTQ i jak polityka Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, który potępia związki osób tej samej płci, wpłynęła na wzrost liczby samobójstw wśród młodzieży w stanie Utah.

Dan Reynolds, który sam jest mormonem, chce poprzez swój film “Believer” zainicjować dyskusję o prawach homoseksualistów wśród mormonów.

Reżyserią dokumentu zajął się Don Argott.

Imagine Dragons to jeden z najpopularniejszych zespołów z USA. Mają na koncie wygrane i nominacje m.in. do Grammy, American Music Awards, Billboard Music Awards, MTV Music Awards.

Ich debiutancki album “Night Visions” był jednym z największych triumfów fonograficznych sezonu 2013/2014 na całym świecie, a kolejny – “Smoke + Mirrors” ugruntował ich wysoką pozycję.

Również w Polsce zespół cieszy się dużą popularnością, czego dowodem są udane koncerty, wysokie miejsca na listach przebojów, ciągła obecność na antenach radiowych oraz znakomita sprzedaż płyt (“Night Visions” podwójna platyna, “Smoke + Mirrors” złoto).

Ich dorobek zamyka longplay “Evolve”, który miał premierę w czerwcu 2017 roku.

[buybox-widget category=”music” name=”Evolve” info=”Imagine Dragons”]

▸ Przeczytaj również: Sławomir największą gwiazdą Sylwestra 2017 – Miłość w Zakopanem

zespoły weselne