Jedna z najbardziej elektryzujących grup w historii muzyki – ELO Jeffa Lynna’a – po prawie 15 latach wraca z nowym albumem studyjnym “Alone in the Universe”.

ELO
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

Podobnie jak w przypadku poprzednich albumów ELO, autorem piosenek oraz producentem płyty jest główny wokalista i gitarzysta zespołu, Jeff Lynne. Jeffa można śmiało określić jako siłę sprawczą i napędową projektu, który ma na koncie ponad 50 milionów płyt, nagrał ponad 20 hitów ze szczytów list przebojów (żeby wymienić chociaż “Don’t Bring Me Down” czy “Rock’n’Roll Is King”) i otrzymał dziesiątki nagród i wyróżnień.

Zakładając ELO celem Jeffa było tworzenie wpadających w ucho piosenek rockowo-popowych. 30 Lat później, przy pracy nad nowym albumem, cel ten pozostał niezmienny, co można stwierdzić słuchając któregokolwiek z 10 utworów na płycie – od singlowego “When I Was A Boy” po tytułowy “Alone in the Universe”.

Każdy z utworów można zanucić już po pierwszym przesłuchaniu. “O tej płycie już teraz myślimy jako o współczesnym klasyku” – twierdzi Ashley Newton, szef Columbia Records. Każdy, kto zapozna się w nowym materiałem ELO, będzie musiał przyznać mu rację.

Album ukazuje się w wersji CD standard, CD Deluxe (2 dodatkowe utwory i specjalna trójwymiarowa okładka) i na płycie winylowej.