Cate Blanchett przewodniczącą najważniejszego festiwalu w Cannes

Dwukrotna laureatka Oscara Cate Blanchett będzie przewodniczyć jury tegorocznej, 71. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.

Cate Blanchett przewodniczącą najważniejszego festiwalu w Cannes
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Cate Blanchett będzie przewodniczyć Konkursowi Głównemu podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.

Australijska aktorka, Cate Blanchett to 12. kobieta na czele jury w historii festiwalu. W 2018 roku odbędzie się już 71. edycja jednego z najważniejszych festiwali filmowych na świecie. Ostatnią kobietą, która pełniła tę funkcję była reżyserka Jane Campion.

– Byłam w Cannes wielokrotnie. Przyjeżdżałam w najróżniejszych rolach”, m.in. jako aktorka i producentka, “ale nigdy dotąd wyłącznie dla czystej przyjemności oglądania ogromnej liczby filmów pokazywanych na tym wspaniałym festiwalu – komentuje gwiazda.

– Jako aktorka, producentka, pojawiałam się na gali i występowałam w filmach konkursowych, ale nigdy nie przyjechałam na festiwal tylko po to, by mieć zaszczyt i przyjemność po prostu oglądać te wspaniałe filmy.

Cate Blanchett ma na koncie dwa Oscary za “Blue Jasmine” i “Aviatora”. Ostatnio aktorka zagrała w filmach “Manifesto”, w którym wcieliła się w 13 ról, “Thor: Ragnarok” i “Song to Song”.

W 2018 roku widzowie będą mogli podziwiać ją m.in. w “Ocean’s 8”, “Where’d You Go, Bernadette” Richarda Linklatera i nowym filmie Eli Rotha “The House with the Clock in its Walls”.

Blanchett angażuje się również w walkę o prawa uchodźców jako ambasadorka dobrej woli UNHCR.

71. MFF w Cannes odbędzie się w dniach 8-19 maja.

▸ Przeczytaj również: Sławomir największą gwiazdą Sylwestra 2017 – Miłość w Zakopanem

More photos from a past #sì campaign. One of my favorites!

A post shared by Cate Blanchett (@cateblanchett) on

Who's going to watch #thorragnarok?? 😘 soon!

A post shared by Cate Blanchett (@cateblanchett) on

zespoły weselne