MUZOTAKTTeledyskiThe Sixpounder w nowej komedii Gotowi na wszystko. Exterminator

The Sixpounder w nowej komedii Gotowi na wszystko. Exterminator
T

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Pochodząca z Wrocławia metalowa formacja The Sixpounder przygotowała muzykę do komedii “Gotowi na wszystko. Exterminator”.

W najnowszym filmie pt. Gotowi na wszystko. Exterminator producentów “Ostatniej rodziny” i “Carte blanche” usłyszymy nietypowe wykonania wielu popularnych utworów, m. in. grupę The Sixpounder.

REKLAMA

Tuż obok szlagierów Piaska, Papa Dance i zespołu Kombi pojawi się też szczypta nieco odmiennej muzyki.

Za autorskie kawałki odpowiada kapela The Sixpounder, która dzięki produkcji “Gotowi na wszystko. Exterminator” rozpoczęła swoją wielką filmową przygodę.

– Nie ukrywam, że kiedy otrzymałem propozycję skomponowania i nagrania z The Sixpounder piosenki przewodniej, którą aktorzy mieli odtworzyć na planie, byłem nastawiony sceptycznie – wspomina Paweł Ostrowski z The Sixpounder.

Materiały promocyjne partnera

– W filmie znalazły się ostatecznie jeszcze trzy nasze kompozycje i fragment teledysku “Burn”. Z jednej strony było to dla nas ogromne wyróżnienie, ale z drugiej obawa, że efekt końcowy nie spełni zamierzonych oczekiwań. Po obejrzeniu filmu muszę przyznać, że nie żałuję tej decyzji. Bawiłem się na nim wyśmienicie. Wydaje mi się, że jest cała masa zespołów w naszym kraju, które miały podobne doświadczenia jak bohaterowie “Exterminatora”. Polscy muzycy, i ci którzy wciąż grają, i ci którzy przestali, z pewnością równie dobrze spędzą czas podczas seansu. Bardzo polecam wybrać się do kina na “Gotowi na wszystko: Exterminator”.

The Sixpounder stworzył na potrzeby filmu wiodący utwór “Time To Kill”. W filmie “Gotowi na wszystko. Exterminator” usłyszymy ponadto trzy inne kompozycje autorstwa liderów The Sixpounder, czyli Pawła Ostrowskiego i Filipa Sałapy: “Burn”, “It’s Time To Kill” i “Figure It Out”.

Do kin film “Gotowi na wszystko. Exterminator” trafi 5 stycznia.

Bohaterami obrazu “Gotowi na wszystko. Exterminator” jest piątka oddanych przyjaciół, która miała od dzieciństwa wielkie marzenie – chcieli wstrząsnąć polską sceną metalową i gromadzić na koncertach tłumy, a wszystko to pod szyldem zespołu o złowieszczo brzmiącej nazwie: Exterminator.

Czas jednak pokazał, że młodzieńcze ambicje to jedno, a życie to drugie. Obecnie lider zespołu, Marcyś (Paweł Domagała), pracuje w sklepie ojca i przeżywa kryzys w związku z Magdą (Agnieszka Więdłocha). Wirtuoz gitary Lizzy (Piotr Żurawski) to szeregowy pracownik banku. Trzeci z mężczyzn, basista Jaromir (Krzysztof Czeczot), codziennie podbija kartę w fabryce pianki poliuretanowej i usilnie stara się sprostać obowiązkom ojca rodziny.

Perkusista Makar (Piotr Rogucki) wylądował w zakładzie psychiatrycznym. Z kolei piąty – Cypek (Sebastian Stankiewicz) – wyjechał zarabiać za granicę. Pewnego dnia powracają dawne wspomnienia – pani burmistrz (Dominika Kluźniak) okazuje się wielką fanką Exterminatora ze starych czasów. Obiecuje wesprzeć przyjaciół unijną dotacją, o ile dogadają się i doprowadzą do reaktywacji zespołu.

Szybko okazuje się, że propozycja ma jednak mały haczyk: chłopcy muszą sprzeniewierzyć się swoim ideałom i wystąpić na kilku festynach, grając utwory dalekie od ich repertuaru. Męska duma nie pozwala bohaterom iść na kompromis, a wieloletnia przyjaźń i związki z kobietami poddane zostają prawdziwej próbie.

Pikanterii całej sytuacji dodają: pojawienie się szalonej koleżanki Makara ze szpitala, Julci (Aleksandra Hamkało) oraz konflikt z liderką miejscowego zespołu Wisienki, Ziomecką (Dorota Kolak). A tymczasem zbliża się wielki koncert.

Za reżyserię odpowiadają Michał Rogalski (“Letnie przesilenie”, “O mnie się nie martw”, “Przepis na życie”). Scenariusz napisali Przemysław Jurek (na podstawie własnej powieści “Kochanowo i okolice” oraz sztuki teatralnej “Exterminator”) i Michał Rogalski.

Istniejący od 2008 roku wrocławski zespół The Sixpounder gra mieszankę ciężkich odmian rocka i heavy metalu.

W dorobku grupa ma trzy płyty: “Going to Hell? Permission Granted!” (2011), “The Sixpounder” (2013) i “True To Yourself” (2016).

[buybox-widget category=”music” name=”True To Yourself” info=”The Sixpounder”]

Krótko przed debiutem płytowym wokalista zespołu – Filip Sałapa, wziął udział w pierwszej edycji programu “The Voice Of Poland”. Tam został zauważony przez wytwórnię Universal Music Group Poland, która zajęła się wydawnictwem a potem dystrybucją płyt The Sixpounder.

Zespół ma na swoim koncie liczne trasy w Polsce i za granicą (Wielka Brytania, Niemcy) m.in. z zespołami Vader, Decapitated, Acid Drinkers, Kat. Grali na wielu festiwalach, w tym na kultowym, niemieckim Wacken Festival czy na naszym rodzimym Przystanku Woodstock. Mieli też okazję grać m.in. przed: Motorhead, Suicide Silence, Behemoth, Bullet For My Valentine czy Mastodon.

▸ Przeczytaj również: Sławomir największą gwiazdą Sylwestra 2017 – Miłość w Zakopanem

zespoły weselne

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA