MUZOTAKTImprezy, KoncertyKoncertyWiedźmin w Krakowie. Ania Karwan zaśpiewa partie solowe!

Wiedźmin w Krakowie. Ania Karwan zaśpiewa partie solowe!
W

Dobre wieści dla wszystkich fanów gier i przygód "Wiedźmina". Podczas Video Games Music Gala w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej usłyszymy suitę z "Wiedźmina 3".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Specjalna wersja suity Wiedźmin została premierowo wykonana podczas tegorocznego Festiwalu FIMUCITÉ na Teneryfie. Gościem tego wydarzenia był Marcin Przybyłowicz, kompozytor i  dyrektor muzyczny CD Projekt Red.

Po gorącym przyjęciu na Teneryfie, będzie można usłyszeć ten niezwykły utwór (Wiedźmin 3 ) w Tauron Arenie Kraków podczas kolejnej edycji Festiwalu Muzyki Filmowej.

REKLAMA

Partie solowe wykona znana już festiwalowej publiczności Ania Karwan, a wśród wielu znakomitych gości na gali pojawią się również kompozytorzy suity: Piotr Musiał, Marcin Przybyłowicz i Mikołaj Stroiński.

– Dzięki popularności “Wiedźmina” nie tylko promujemy polską kulturę, kreatywność i świetną interdyscyplinarną opowieść. Mamy także znakomitą szansę na promocję polskiej muzyki w świecie – zaznacza Robert Piaskowski, dyrektor artystyczny Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

“Wiedźmin” to jeden z największych sukcesów polskiego przemysłu gier wideo, zaś tytułowy bohater wykreowany przez Andrzeja Sapkowskiego należy do najbardziej rozpoznawalnych i najpopularniejszych postaci w branży.

Materiały promocyjne partnera

Pierwsza część komputerowej sagi została wydana w 2007 roku i zapoczątkowała międzynarodowy sukces CD Projekt Red.

Suita do gry “Wiedźmin 2: Zabójcy Królów” skomponowana przez Adama Skorupę i Krzysztofa Wierzynkiewicza premierowo zabrzmiała podczas 4. edycji FMF w Krakowie.

Najnowsza odsłona komputerowej sagi – “Wiedźmin 3: Dziki Gon” – została wydana przez studio CD Projekt Red w maju 2015 roku.

Przy projekcie pracowało półtora tysiąca osób, a jej produkcja pochłonęła ponad trzysta milionów złotych. W zaledwie 6 tygodni po premierze gra sprzedała się w 6 milionach egzemplarzy.

Marcin Przybyłowicz zaś jest najczęściej słuchanym polskim kompozytorem w serwisie Spotify. Koncert “Wiedźmin 3: Dziki gon” zarejestrowany podczas 9. FMF dostępny jest w sprzedaży w wersji cyfrowej m.in na platformie YouTube.

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie to jedno z najważniejszych wydarzeń tego typu na świecie. 11. edycja rozpocznie się 29 maja i potrwa do 5 czerwca 2018.

▸ Przeczytaj również: Sławomir największą gwiazdą Sylwestra 2017 – Miłość w Zakopanem

zespoły weselne

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA