Zarzuty wobec Decapitated oddalone! Muzycy mogą wrócić do Polski

Muzycy Decapitated aresztowani w USA za porwanie
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Zarzuty wobec członków polskiej metalowej kapeli Decapitated zostały oddalone.

Muzycy z zespołu Decapitated byli oskarżeni o porwanie i gwałt zbiorowy, ale niedługo przed pierwszą planowaną rozprawą, zarzuty zostały oddalone. Tym samym nie dojdzie do procesu, który miał rozpocząć się 16 stycznia.

Po oddaleniu zarzutów członkowie Decapitated będą mogli wrócić do Polski, choć nie jest wykluczone, że sąd wróci w przyszłości do sprawy.

Przypomnijmy, że we wrześniu członkowie Decapitated zostali aresztowani w Santa Ana w Kalifornii.

Miesiąc później postawiono im zarzuty porwania i gwałtu zbiorowego. Polacy przebywali w areszcie aż do grudnia, kiedy zostali zwolnieni, wciąż jednak pozostając do dyspozycji sądu. Do zajścia miało dojść po koncercie bandu w Spokane 31 sierpnia. Muzycy nie przyznali się do winy.

– Pojawiły się nowe dowody, które pomogły wykazać, że zespół jest niewinny – czytamy w komentarzu na Facebooku.

– Podczas procesu zespół miałby możliwość publicznego zaprezentowania tych dowodów, ale muzycy z zadowoleniem przyjęli wycofanie oskarżenia i cieszą się, że lada moment będą mogli powrócić do swoich polskich domów. Członkowie Decapitated – Wacław, Rafal, Michał i Hubert – serdecznie dziękują wszystkim, którzy wspierali ich w tym trudnym czasie: fanom, przyjaciołom i rodzinom.

▸ Przeczytaj również: Gra o tron: Została ujawniona pewna tajemnica! Seks żółwi w serialu!

Pochodzący z Krosna zespół Decapitated obecny jest na scenie blisko dwie dekady.

Jest jedną z kilku polskich kapel metalowych, których nazwy znają, i szanują, pod każdą szerokością geograficzną. Vogg, który w 2009 roku zdecydował się reaktywować zespół, dwa lata po tragicznej śmierci brata Vitka, jest muzykiem nieustannie poszukującym. Dlatego też, choć techniczny death metal jest ciągle ważnym fundamentem stylu, w muzyce Decapitated słychać obecnie również echa thrashu i groove metalu.

Ostatni longplay bandu to “Anticult” z lipca 2017 roku.

[buybox-widget category=”music” name=”Anticult” info=”Decapitated”]

▸ Przeczytaj również: Camila Cabello do fanów Fifth Harmony: “Wy widzicie tylko sen”

zespoły weselne