MUZOTAKTNEWSYMuzykaNajpopularniejsze polskie piosenki: Zenek, Sławomir i Sylwia Grzeszczak?

Najpopularniejsze polskie piosenki: Zenek, Sławomir i Sylwia Grzeszczak?
N

Zenek Martyniuk nazywany jest "królem disco polo" za swój mega przebój "Przez twe oczy zielone" - chyba każdy z nas słyszał ten hit. Sławomir podbił serca publiczności podczas Sylwestra Marzeń w Zakopanem, wszystkie media rozpisywały się o piosence "Miłość w Zakopanem". Ale to dzieciaki podbiły internet i dzierżą tytuł najpopularniejszej polskiej piosenki w serwisie Youtube. Kogo jeszcze słuchano?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

MUZOTAKT.pl przedstawia najpopularniejsze polskie piosenki, które były odtwarzane w serwisie Youtube w 2017 roku! Z zestawienia wynika, że disco polo wciąż ma się u nas bardzo dobrze, ale nie jest jednak na podium. Sprawdź, kto zdobył 1 miejsce.

Największym zaskoczeniem jest numer jeden na liście najpopularniejszych polskich piosenek w serwisie YouTube. Jak myślisz kto zdobył podium?! Sławomir, Zenek Martyniuk z Akcent czy może Sylwia Grzeszczak? Okazuje się, że żaden z wymienionych artystów!

REKLAMA

I choć przebój pt. “Przez twe oczy zielone” zespołu Akcent jest mega popularny w gatunku disco-polo i teledysk do tego kawałka obejrzano już ponad 136 mln razy – nie zajął pierwszego miejsca. Tak samo wielki przebój Sławomira – Miłość w Zakopanem, który od kilku miesięcy podbija serca słuchaczy to tylko blisko 80 mln wyświetleń.

Więc kto podbił polski Youtube?! To dziecięca grupa Mini Disco triumfuje w serwisie Youtube. “Kaczuszki”, bo o tym kawałku mowa wyświetlono już ponad 145 mln razy!!!

Materiały promocyjne partnera

Przypomnijmy, że Kaczuchy czy Kaczuszki to francuska piosenka ludowa. Jej pierwotna wersja powstała w Niemczech. Bardzo popularna w latach 60-tych i 70-tych. Została przetłumaczona na około 140 języków. Oryginalny francuski tytuł tej piosenki to “La danse des Canards”, co znaczy Kaczy taniec.

10 Top Polska – najpopularniejsze polskie piosenki na Youtube:

1. Mini Disco – “Kaczuszki”
2. Akcent – “Przez twe oczy zielone”
3. Gummi Miś – “Bańkę łap”
4. Weekend – “Ona tańczy dla mnie”
5. Justyna Bojczuk, Bartuś Goździewski Jr, Benek Lewandowski – “Boogie Woogie”
6. Czadoman – “Ruda tańczy jak szalona”
7. Sylwia Grzeszczak- “Tamta dziewczyna”
8. Piersi – “Bałkanica”
9. GrubSon – “Na szczycie”
10. Mig – “Wymarzona.

▸ Przeczytaj również: Camila Cabello do fanów Fifth Harmony: “Wy widzicie tylko sen”

zespoły weselne

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA