IAMX: Nowa płyta i koncert w Polsce (data, ceny biletów)

IAMX znów wystąpi w Polsce (data, ceny biletów)
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

IAMX powraca z nowym albumem i już 23 marca wystąpi na deskach Progresji.

Nowy longplay IAMX nosi tytuł “AINL” i ukaże się 2 lutego. Na krążku znajdziemy dużo elektroniki w połączeniu z rockowym zacięciem oraz Kate von D.

Materiał został nagrany i zmiskowany przez Cornera na pustyni w Kalifornii. Produkcja zawiera dziewięć utworów, które pozostają w klimacie alternatywnej elektroniki wzbogaconej wyjątkowym wokalem Cornera.

– Pustynia to biały szum – wyjaśnia Chris Corner. – Możesz zatracić się w szczegółach twórczej kreacji i miksowania; towarzyszy Ci tylko cisza.

Utwór “Stardust” otwiera album z intensywnym groove’em przypominającym “Personal Jesus” w wykonaniu Depeche Mode. Tytułowy utwór objawia się operową medytacją o powstaniu z popiołów. Rytm “staccato” na “Break the Chain” zwiększa naglącą potrzebę szybkich, pełnych refleksji tekstów i wokali Cornera. “Body Politics” to ukłon w stronę klasycznego electro, połączonego z funk groove, znanym z twórczości Nine Inch Nails. – Chodzi o to, by próbować i zatracić się w muzyce” – mówi Chris.

“Stalker” przenosi słuchacza w egzotyczną, uwodzicielską i tajemniczą przestrzeń, w której miłość przeplata się z obsesją. “Big Man” to komentarz odnoszący się do współczesnej polityki. Utwór budzi niepokojący, ale dźwięczny krajobraz, który można przyrównać do filmów Tima Burtona. “Mile Deep Hollow”, pomimo mrocznych i złowieszczych tonów, jest wyrazem wdzięczności. “The Power and the Glory”, to nawiązanie do Modlitwy Pańskiej.

▸ Przeczytaj również: Najpopularniejsze polskie piosenki: Zenek, Sławomir i Sylwia Grzeszczak?

– Oboje tworzymy, nie dlatego, że chcemy, ale dlatego, że MUSIMY – opowiada o współpracy z IAMX Kat Von D. – To, co łączy mnie i Chrisa to podejście do procesu twórczego, który jest zarówno torturujący, jak i wyzwalający.

“AINL” to połączenie dźwięku, sztuki wizualnej, makijażu i intymności z niezachwianą frajdą, której fani oczekują, a którą nowicjusze na pewno zostaną uwiedzeni.

IAMX to artysta nietuzinkowy.

Główną inspiracją brytyjskiego wokalisty są obsesje, poczucie wyobcowania, zawikłane związki międzyludzkie, biseksualizm, nietypowy seks, ateizm, śmierć, a w nieoczywistych aluzjach – polityka. Jak twierdzi, nawiązując do twórczości Federico Felliniego, “IAMX to nie glam”, “IAMX jest cyrkiem”.

Bilety na koncert IAMX

Bilety: 100-110 złotych

zespoły weselne