Muniek Staszczyk z zespołem Dylan.pl (teledysk Czasy nadchodzą nowe)

“Czasy nadchodzą nowe” to tytuł nowego singla zespołu Dylan.pl, w którym gościnnie wystąpił Muniek Staszczyk, wokalista T.Love. Premiera teledysku już teraz na MUZOTAKT.pl

Jak wspomina frontman grupy Dylan.pl Filip Łobodziński, pomysł na wspólne zaśpiewania Dylana po polsku panowie mieli już wiele lat temu. Muniek już wtedy powiedział, że najchętniej zaśpiewałby po polsku “The Times They Are a-Changin”. I tak się stało.

Piosenkę napędza przede wszystkim hipnotyczny rytm, wygrywany na kontrabasie i perkusji, a także mandolina, która z gitarą 12-strunową tworzą sugestywny plan dźwiękowy. Aranżacja i rytmika, radykalnie odchodzące od tradycyjnej, nadają piosence charakter nieco łobuzerski i miejski. To piosenka grana i śpiewana przez bandę, która porusza się po ulicach w miękkich butach i nieco chyłkiem, w każdej chwili gotowa wskoczyć na dachy samochodów.

Wideo do kawałka w wykonaniu Dylan.pl i Muńka można obejrzeć poniżej.

“The Times They Are a-Changin” (“Czasy nadchodzą nowe”) to jedna z najsłynniejszych ballad Dylana. Napisana w 1963 roku, pełna wiary w nadejście lepszego świata. Śpiewana jest do dziś przez samego Dylana i tysiące innych ludzi na świecie, bo nie straciła na aktualności. Bo wciąż nowe czasy właśnie nadchodzą albo są tuż za rogiem.

“Czasy nadchodzą nowe” promuje podwójny album “dylan.pl”, który zawiera utwory Boba Dylana w tłumaczeniu Filipa Łobodzińskiego, grane przez zespół w składzie: Jacek Wąsowski, Marek Wojtczak, Krzysztof Poliński, Tomasz Hernik, Paweł Szymiczek, pod wodzą Filipa Łobodzińskiego.

W projekcie gościnnie wystąpili: Tomasz Organek, Pablopavo, Muniek Staszczyk, Marysia Sadowska, Tadeusz Woźniak i Martyna Jakubowicz.

Na płytach znalazło się wiele znanych utworów amerykańskiego pieśniarza, jak m.in. “Blowin’ in the Wind”, “The Times They Are a-Changin'” czy “Like a Rolling Stone”. Wszystko utrzymane w podwórkowym, łobuzerskim klimacie i przyjaznej atmosferze.

▸ Przeczytaj również: David Bowie dziś by skończył 71 lat! (posłuchaj nowej wersji Let’s Dance)

Zobacz teledysk Dylan.pl, Muniek Staszczyk – Czasy nadchodzą nowe

https://www.youtube.com/watch?v=h9Vah3q1yXU

zespoły weselne