Rodzina Versace niezadowolona z The Assassination Of Gianni Versace

Rodzina Versace niezadowolona z The Assassination Of Gianni Versace
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Spadkobiercy zamordowanego projektanta Gianniego Versace wystosowali oficjalne oświadczenie, w którym dystansują się do serialu “The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story”.

Produkcja The Assassination Of Gianni Versace: American Crime Story opowiada o zabójstwie projektanta. Latem 1997 roku kreator mody Gianni Versace (Edgar Ramirez) został zastrzelony przed swą rezydencją w Miami przez seryjnego zabójcę, Andrew Cunanana (Darren Criss). Versace był jego piątą i ostatnią ofiarą.

Penélope Cruz wciela się w siostrę Gianniego, także projektantkę Donatellę, a Ricky Martin w Antonia D’Amico, partnera Versacego.

Rodzina Versace nie do końca jest zachwycona, że serial w ogóle powstał.

– Rodzina Versace ani nie autoryzowała, ani w żaden sposób nie jest zaangażowana w nadchodzący serial o śmierci pana Gianniego Versace – czytamy w oświadczeniu. – Ponieważ Versace nie autoryzowali ani współtworzyli książki, na podstawie której serial częściowo jest oparty, należy go traktować wyłącznie jako fikcję.

Twórcy zapewniają, że produkcja oparta jest na faktach. – “The Assassination Of Gianni Versace” powstało na podstawie opartego na szczegółowych badaniach bestsellera non-fiction “Vulgar Favors” Maureen Orth, który przedstawiał historię zabójstw dokonanych przez Andrew Cunanan – odpowiadają przedstawiciele FX.

Sezon “Versace: American Crime Story” składać będzie się z 10 odcinków. Tom Rob Smith napisał scenariusz. Premierę wyznaczono na 18 stycznia 2018 roku.

Seria “American Crime Story” przybliża słynne, prawdziwe zbrodnie. Pierwsza część przedstawiła sprawę O.J. Simpsona i zdobyła 9 statuetek Emmy i 2 Złote Globy. Trzecią odsłoną będzie “American Crime Story: Katrina”.

▸ Przeczytaj również: David Bowie dziś by skończył 71 lat! (posłuchaj nowej wersji Let’s Dance)

https://www.youtube.com/watch?v=_CCMRJOhqr0

zespoły weselne