Paul McCartney: Adaptacja książki High in the Clouds wkrótce w kinach?

Paul McCartney: Adaptacja książki High in the Clouds wkrótce w kinach?
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Książeczka “High in the Clouds”, którą Paul McCartney napisał z myślą o dzieciach, doczeka się animowanej wersji. Choć o projekcie mówi się od dawna, dopiero teraz wybrano scenarzystę.

Paul McCartney może w końcu się cieszyć. Przeniesieniem historii na ekran zajmie się Jon Croker, który pracował przy obrazie “Anioł śmierci” i napisał szkic do “Paddingtona”.

Główną bohaterką opowieści stworzonej przez muzyka The Beatles oraz Geoffa Dunbara i Philipa Ardaga jest młoda wiewiórka poszukująca sekretnej krainy, w której wszystkie zwierzęta mogą znaleźć schronienie – Animalii. Po drodze postać przeżywa wiele przygód, poznaje zło i dobro, wojnę i zwycięstwo, przede wszystkim zaś pokój i wolność.

“High in the Clouds” to dzieło mojej pasji – mówił wcześniej Paul McCartney.

– Na pewno uda się nam stworzyć ciepłą, zabawną i poruszającą animację, która spodoba się widzom na całym świecie.

O projekcie mówi się już od 2009 roku.

Paul McCartney nagrał 16 solowych płyt, z których ostatnia to “New” z października 2013 roku.

Artysta dwukrotnie został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame – w 1998 roku jako członek The Beatles i rok później jako solista. W czasie swojej kariery 21 razy nagradzany był statuetką Grammy. Ostatnio gościł na albumie “Give More Love” Ringo Starra i “Concrete and Gold” Foo Fighters.

▸ Przeczytaj również: David Bowie dziś by skończył 71 lat! (posłuchaj nowej wersji Let’s Dance)

https://www.youtube.com/watch?v=BMOzMiCKDKY

zespoły weselne

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!