Minimalistyczny, symboliczny VIDEOKlip do „Jestem Zerem” to rzut okiem na atmosferę prób zespołu VIDEO i nawiązanie do czasów, kiedy istniał jeszcze program “Luz”.

Czasów, kiedy próba zespołu, teledysk i koncert nie różniły się prawie niczym – a zwłaszcza budżetem. “Jestem Zerem” to autoironiczna, nieco zaktualizowana parafraza utworów w stylu “Autobiografii”.

W bardzo bezpośredni sposób oddaje stan ducha i umysłu, w którym się znajduję zarówno ja jak i duża grupa moich znajomych. Wszechobecna afirmacja głupoty nakazuje nam poddawać w wątpliwość własną samoocenę i wartościowanie zasad, cech i zachowań, z których się składamy.

Przy okazji kolejnych kampanii wyborczych nie da się również nie zauważyć, że politykom najwyraźniej zależy, żeby opluwając naszą inteligencję, nakłonić nas do myślenia o sobie w kategoriach bezrozumnych jednostek.

I przeciwko temu chcielibyśmy stanowczo zaprotestować, cytując ich prawdziwe – niestety – wypowiedzi.

Jednocześnie “Jestem Zerem” to satyra na samego siebie. Bo śmiejąc się z wad i rzeczy, których nie cierpimy u innych, wyśmiewamy najczęściej słabości, których tak naprawdę nie znosimy w sobie – mówi lider VIDEO Wojtek Łuszczykiewicz.

ZOBACZ TELEDYSK
VIDEO – JESTEM ZEREM

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!