Nancy Kerrigan nie widziała filmu “I, Tonya”?

Nancy Kerrigan nie widziała filmu
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Łyżwiarka figurowa Nancy Kerrigan, której pośrednio dotyczy “I, Tonya”, nie widziała filmu i raczej nie zamierza.

Bohaterką biograficznego dzieła, znanego pod polskim tytułem “Jestem najlepsza”, jest łyżwiarka Tonya Harding (Margot Robbie).

Film opowie o wydarzeniu z 1994 roku, kiedy to inna łyżwiarka – Nancy Kerrigan – została zaatakowana podczas treningu w Detroit. Atak, którego celem było złamanie nogi sportsmence, zaplanowała Tonya Harding i jej mąż Jeff Gillooly (Sebastian Stan).

Kerrigan zdołała jednak wystąpić na olimpiadzie i wywalczyć srebrny medal (Harding skończyła rywalizację na 8. miejscu). Choć incydent odegra kluczową rolę w fabule, film opowie także o samej Harding i o tym jak utalentowana sportsmenka, ulubienica Ameryki, stała się wrogiem publicznym numer jeden.

– Nie mam nic do powiedzenia na ten temat – przyznała Nancy Kerrigan w rozmowie z “Boston Globe”.

– Nie widziałam nawet fragmentu. Jestem zajęta. W trakcie Złotych Globów byłam na mistrzostwach w jeździe figurowej i nie oglądałam. Filmu nie widziałam. Jestem zajęta swoim życiem.

Scenariusz napisał Steven Rogers. Projekt powstał na podstawie wywiadów z Tonyą Harding i jej mężem Jeffem Gilloolym. Za kamerą stanął Craig Gillespie. W “I, Tonya” występują też Allison Janney jako Lavona Fay Golden (matka Harding) i Paul Walter Hauser jako Shawn Eckhardt.

Obraz trafi do naszych kin 2 marca.

▸ Przeczytaj również: Gorąca Camila Cabello w sesji promującej nową płytę Camila!

zespoły weselne