Seks i miłość wygasa: Oto sposoby na rutynę w związku

Sposoby na rutynę w związku
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Nawet najgorętszy romans z czasem przygasa, co sprawia, że w związku może pojawić się rutyna. Nie zawsze jest ona czymś złym, jeśli jednak zaczynacie odczuwać znudzenie sobą nawzajem bądź tęsknicie za dreszczykiem emocji, to może warto spróbować coś zmienić? Czasami wystarczą proste gesty, aby na nowo cieszyć się obecnością partnera.

Wspólne zainteresowania

Rutyna pojawia się niemal w każdym związku, zwłaszcza gdy jesteście ze sobą od dłuższego czasu. Nie należy się tym przesadnie przejmować i szukać od razu numeru do terapeuty. Może wystarczy, że spędzicie wspólnie więcej czasu?

I nie chodzi o oglądanie telewizji, sprzątanie mieszkania czy robienia zakupów, tego rodzaju czynności wykonujecie pewnie na co dzień. Poszukajcie płaszczyzny, na której oboje dobrze się odnajdujecie. Pasja w życiu przyda się przecież każdemu. Może to być wspólne gotowanie, sport, nauka tańca lub języków obcych. Możliwości jest bardzo wiele. Jednorazowa zmiana nie wystarczy, dlatego regularne zajęcia okażą się najlepszym wyborem.

Niespodzianki

Kiedy ostatnio zrobiliście dla siebie coś bezinteresownie? Związek nie może być jedynie wymianą usług, z których będziecie się później rozliczać. Z pewnością w pierwszych miesiącach znajomości często zaskakiwaliście siebie nawzajem miłymi gestami.

Może pora do tego wrócić? Wręczenie kwiatów bez okazji, poranne liściki, a nawet gorące smsy? To z pewnością podniesie atmosferę w każdej relacji. Umówcie się na randkę jak dawniej lub wyjdźcie na szalone tańce.

rutyna w związku

▸ Przeczytaj również: Selena Gomez reklamuje znaną sportową markę! Wygląda seksownie!

Odrobina pikanterii

Rutyna w związku często wiąże się z brakiem satysfakcji z pożycia seksualnego. Sfera intymna odgrywa przecież bardzo ważną rolę, dlatego należy o nią odpowiednio zadbać. Namiętność łatwo zanika, można ją jednak spróbować na nowo obudzić. Wiele zależy od tego, na ile jesteśmy otwarci.

Dobrym sposobem będzie wykorzystanie różnego rodzaju gadżetów erotycznych. Wystarczy zacząć od czegoś niewinnego- lubrykanty, piórka, masażery intymne. Kobiety cenią sobie także przebrania erotyczne. Dzięki temu mogą przełamać barierę wstydu i poczuć się przez chwilę jak ktoś inny. Odgrywanie scenek to jedna z najczęstszych fantazji. Pole do ćwiczeń macie nieograniczone.

Panie, które nie chcą się przebierać mogą wybrać po prostu bieliznę erotyczną, która podnosi ciśnienie każdemu mężczyźnie. Po takiej nocy na pewno zapomnicie o nudzie w związku. Jeśli lubicie gry to świetnym rozwiązaniem będzie wieczór z grą erotyczną, która stopniowo buduje napięcie.

Zadbajcie o przyjemności

Bycie w związku to poświęcanie się drugiej osoby i dbałość o jej potrzeby. Nie oznacza to, że musicie się nawzajem we wszystkim wyręczać, ale masaż relaksacyjny po ciężkim dniu przyda się każdemu.

Warto wykorzystać olejki zapachowe i świece. Konieczny będzie także romantyczny nastrój. Wystarczy przygasić światło i włączyć muzykę. Nie musicie ograniczać się do tradycyjnego masażu. Jedną z jego odmian jest masaż nuru, który pozwoli Wam bardziej się do siebie zbliżyć.

Na zmiany nigdy nie jest za późno. Jeśli czujecie, że dopadła Was rutyna, to macie wiele możliwości, aby ją pożegnać. Trudno oczekiwać, że codzienne wspólne życie będzie pełne pasji i namiętności, niemniej o partnera zawsze trzeba dbać.

Czasami wystarczy po prostu rozmowa o własnych potrzebach. Powyższe wskazówki będą pomocne zarówno dla osób w wieloletnich związkach, jak i tych z krótszym stażem. Wspólnie na pewno coś wymyślicie.

zespoły weselne

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem internetowym Sex Shop 112.