Patrycja Kamola – „Perła Instytutu Muzyki, Uniwersytetu Zielonogórskiego”, zaśpiewa w Oławie.

„Jazz Vocal Night” to projekt muzyczny uznanej wokalistki jazzowej Patrycji Kamola do udziału którego zaprosiła doświadczonych muzyków grających na co dzień z wieloma gwiazdami polskiej i światowej sceny bluesowej i jazzowej. W czasie Zaduszek Jazzowych tą niesamowitą energię formacja Patrycja Kamola Project zaprezentuje w Centrum Sztuki w Oławie, serwując publiczności utwory własne oraz znane światowe standardy jazzowe wykonywane we własnych aranżacjach.

Wokalistka i liderka projektu – Patrycja Kamola, okrzyknięta w 2015 roku – „Perłą Instytutu Muzyki, Uniwersytetu Zielonogórskiego” jest laureatką kilkudziesięciu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych, a swój warsztat wokalny prezentowała już obok takich gwiazd sceny jazzowej jak: Bogdan Hołownia, Lora Szafran, Grażyna Łobaszewska i wielu innych.

W 2014 roku towarzyszyła występom Mieczysława Szcześniaka, Alicji Janosz i Krzysztofa Kiljańskiego, a w listopadzie 2014 roku, koncertem w Legnicy zainicjowała ogólnopolską trasę koncertową Mike Russella znanego amerykańskiego bluesowego gitarzysty, wokalisty, kompozytora i zdobywcy Statuetki Grammy. W kwietniu 2015 roku w ramach Festiwalu Legnica Blues Day wokalistka wystąpiła na jednej scenie z Jennifer Batten – legendarną gitarzystką Michaela Jacksona.
Niewątpliwie jej znakiem firmowym jest niepowtarzalny styl, w którym łączy blues, jazz, funky i soul. Największym jednak atutem tej młodej wokalistki jest to, że nie boi się przekraczać granic i utartych kanonów muzycznych obowiązujących w jazzie.

W opinii prestiżowego Portalu Muzycznego Brzmienie Miasta, Patrycja Kamola została uznana i okrzyknięta „Nadzieją polskiego jazzu”, a Portal Muzyczny JRB Jazz Rock Blues napisał że: „Jej interpretacje poszczególnych utworów stanowią swoisty dialog z zespołem wypełniony energetycznymi emocjami”.

2 listopada w Oławie zespół wystąpi w składzie:
Patrycja Kamola – vocal, piano
Jarosław Dąbrowski – saksofon
Łukasz Kłos – trąbka
Eryk Nowak – piano
Janusz Lewandowski – kontrabas
Jakub Miarczyński – perkusja

ZOBACZ WYSTĘP
PATRYCJA KOMOLA – JAZZ VOCAL NIGHT

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!