MUZOTAKTNEWSYMuzykaShaggy i Sting śpiewają "Don't Make Me Wait"

Shaggy i Sting śpiewają “Don’t Make Me Wait”
S

REKLAMA
REKLAMA

Shaggy i Sting połączyli siły w nagraniu “Don’t Make Me Wait”, które właśnie doczekało się premiery. Co więcej panowie zapowiedzieli całą wspólną płytę.

Piosenka zapowiada wyjątkowy album, zatytułowany “44/876”, którego premierę zaplanowano na 20 kwietnia. Płyta – a tym samym singel “Don’t Make Me Wait” – odzwierciedlają zauroczenie artystów Jamajką – jej muzyką, mieszkańcami i kulturą. Promującego wydawnictwo utworu można posłuchać poniżej.

Stinga i Shaggy’ego połączył Martin Kierszenbaum – obecny manager pierwszego i były współpracownik drugiego.

REKLAMA

Początkowo artyści zamierzali nagrać wyłącznie “Don’t Make Me Wait”, jednak szybko okazało się, że ich wspólna miłość do Jamajki, a także rozumienie i odczuwanie muzyki, przerodzi się w długogrający krążek. Tych dwóch niezwykle utalentowanych i uznanych w świecie artystów skomponowało materiał, który płynnie łączy karaibskie rytmy z popowym kunsztem i rockową energią.

Podczas pracy w nowojorskim studiu, artystom towarzyszyli muzycy i autorzy tekstów z Jamajki i Nowego Jorku, w tym Robbie Shakespeare, Dwayne “iLLwayno” Shippy, Shane Hoosong, Machine Gun Funk, Patexx, Tyrantula, a także niezastąpiony gitarzysta Stinga, Dominic Miller.

Producentem sesji nagraniowej jest Sting International – firma, która wcześniej pracowała z Shaggym i jest odpowiedzialna za jego największe hity takie jak “Boombastic” czy “It Wasn’t Me”. Producentem wykonawczym jest Martin Kierszenbaum.

Sting to kompozytor, piosenkarz, aktor, autor tekstów i aktywista pochodzący z angielskiego Newcastle.

Z zespołem The Police wydał pięć albumów studyjnych, zdobył sześć nagród Grammy i dwie Brit oraz został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame w 2003 roku. Łącznie – jako solista i członek The Police – sprzedał 100 milionów płyt. Zagrał również w kilkunastu filmach, a ponadto jest autorem dwóch książek, w tym “Broken Music” (bestsellerowy życiorys według “The New York Times”). Ostatni solowy krążek Anglika to “57th & 9th” z listopada 2016 roku.

Shaggy to twórca przebojów “Oh Carolina”, “It Wasn’t Me” i “Boombastic”.

Jest jedynym żyjącym jamajskim artystą, który sprzedał ponad 10 milionów singli i płyt. Jego dorobek zamyka “Out of Many, One Music” z 2013 roku.

▸ Przeczytaj również: Selena Gomez wyprzedzi swoje czasy! Gwiazda przekroczy granice?

zespoły weselne

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA