Metallica wznawia “The $ 5,98 EP – Garage Days Re-Revisited”

Prawie trzy dekady po wyczerpaniu nakładu, Metallica wznawia "The $ 5,98 EP - Garage Days Re-Revisited". 

Metallica wznawia
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Album ukaże się 13 kwietnia 2018 jako kolejna część serii remasterów wydawanych za pośrednictwem własnej wytwórni Metallica – Blackened Recordings. Wydawnictwo będzie dostępne w kilku formatach, m.in. limitowanej serii picture disc i pomarańczowym winylu.

“The $ 5,98 EP – Garage Days Re-Revisited” to minialbum wydany w 1987 roku, zawierający wyłącznie covery muzycznych idoli grup Metallica, takich jak Diamond Head, Holocaust, Killing Joke, Budgie i The Misfits.

Pięć piosenek z EP-ki zostało później włączonych do wydanego w 1998 roku albumu “Garage, Inc.”, ale zespół uznał, że nadszedł czas, aby przywrócić ją w oryginalnej formie.

To oznacza także, że ​​po raz pierwszy ta konkretna wersja będzie dostępna dla fanów na całym świecie, ponieważ w 1987 roku utwór “The Wait” nie został dołączony do oryginalnej wersji EP-ki w Wielkiej Brytanii. Na potrzeby nowego wydania, materiał został zremasterowany przez Chrisa Bellmana w Bernie Grundman Mastering w Hollywood w Kalifornii.

Fani, którzy zamówią w przedsprzedaży EP, otrzymają możliwość natychmiastowego pobrania “The Wait” (pierwotnie wydanego przez Killing Joke w 1980 roku). Kawałek można znaleźć na YouTube (poniżej).

Oto tracklista Metallica – The $ 5,98 EP – Garage Days Re-Revisited:

1. Helpless (pierwotnie wykonany przez Diamond Head)
2. The Small Hours (pierwotnie wykonany przez Holocaust)
3. The Wait (pierwotnie wykonany przez Killing Joke)
4. Crash Course in Brain Surgery (pierwotnie wykonany przez Budgie)
5. Last Caress/Green Hell (pierwotnie wykonany przez The Misfits)

W ciągu trwającej od 1981 roku kariery Metallica sprzedała 150 milionów płyt na całym świecie.

Kapela zagra w Polsce w ramach promocji wydanego w listopadzie 2016 roku albumu “Hardwired… To Self-Destruct”. Koncert odbędzie się 28 kwietnia 2018 w Tauron Arenie Kraków. Biletów już nie ma.

▸ Przeczytaj również: Selena Gomez wyprzedzi swoje czasy! Gwiazda przekroczy granice?

zespoły weselne