„Water” to pierwsza piosenka zapowiadająca nowy, planowany na wiosnę 2016 album zespołu Heroes Get Remembered.

Utwór przedstawia smutne przemyślenia naukowca (mógłby to być Robert Oppenheimer) dotyczące konsekwencji osiągnięć jego pracy.

Przyczyniły się one bowiem do powstania broni masowej zagłady. Uważa, ze żyjąc w taki sposób w jaki żyjemy sami się zniszczymy. Tytuł nawiązuje do pochodzenia życia na Ziemi, a struktura i kompozycja utworu do jego ostatecznego końca spowodowanego wyścigiem zbrojeń i ślepą wiarą w wątpliwe wartości – podsumowują „Water” muzycy HGR.

Kompozycja oparta w dużej mierze na mocnych, zapadających w pamięć riffach wzbogacona o znakomity, transowy groove perkusji, „wkręca się” od pierwszego wysłuchania.

Słychać tu echa punkowego czadu znanego z pierwszych płyt zespołu, ale także bardziej szerokie, momentami wręcz prog-rockowe myślenie. Fakt, że muzycy zespołu Heroes Get Remebered przeszli drogę od amerykańskiej szkoły punk rocka, aż do rejonów bliższych Radiochead czy nawet Pink Floyd, nie jest ani trochę niespodzianką, zważywszy na fakt, że poziom energii i emocji w ich utworach jest wciąż jednakowo wysoki.

Debiutancki album zespołu Heroes Get Remembered „Lies” (2013, MTJ) został oceniony przez wielu dziennikarzy muzycznych jako album roku 2013, a utwory „Hopes and Fears” oraz „Long Night Drive” znalazły się na playlistach takich stacji radiowych jak Trójka Polskie Radio, Antyradio czy Eska Rock.

Zespół jak dotąd miał okazję dzielić scenę z takimi gwiazdami jak Paramore, Zebrahead, Escape The Fate, Billy Talent, The Blackout, We Are The Ocean, Gogol Bordello, Die Toten Hosen czy Bad Religion. Do swoich sukcesów mogą też zaliczyć zdobycie głównej nagrody BORDER BREAKER na festiwalu Jarocin 2010 dla zespołu mającego największe szanse na odniesienie sukcesu poza granicami naszego kraju.

ZOBACZ TELEDYSK
HEROES GET REMEMBERED – WATER