Jennifer Hudson jako Aretha Franklin w filmie o muzycznej legendzie!

Jennifer Hudson jako Aretha Franklin w filmie o muzycznej legendzie!
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Aretha Franklin wybrała Jennifer Hudson, by sportretowała ją w nadchodzącej biografii.

Informację podczas poprzedzającej galę Grammy imprezy przekazał producent muzyczny, Clive Davis. Wyjawił on, że Jennifer Hudson zagra w kinowej opowieści o królowej soulu i dodał, że to sama Aretha Franklin wybrała laureatkę Oscara do tej roli.

Film ma zrealizować studio MGM. Szczegóły na razie nie są znane.

Kariera Arethy Franklin rozpoczęła się w 1956 roku.

Ogromną popularność Amerykanka zdobyła pod koniec lat 60. i na początku 70. XX wieku. Ma na koncie przeboje “I Never Loved A Man (The Way I Love You)”, “Respect”, “Baby I Love You”, “Chain Of Fools”, “(Sweet Sweet Baby) Since You’ve Been Gone”, “Think”.

W 1987 roku Aretha Franklin została pierwszą kobietą, która została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame. Piosenkarka ma na koncie 20 nagród Grammy (w tym dwie honorowe) oraz 20 przebojów numer jeden na Billboard R&B Singles Chart.

Ostatnia płyta Arethy Franklin to “Aretha Franklin Sings The Great Diva Classics” z 2014 roku.

Jennifer Hudson, laureatkę Oscara za rolę w “Dreamgirls”, można było podziwiać w obrazach “Black Nativity” i “Lullaby” czy serialu “Imperium”.

Ostatnio zagrała z Adamem Sandlerem w produkcji Netfliksa, “Sandy Wexler”. Dorobek muzyczny Amerykanki zamyka longplay “JHUD” z września 2014 roku.

▸ Przeczytaj również: Rita Ora, Liam Payne – For You: Premiera teledysku Nowe Oblicze Greya

https://www.instagram.com/p/BehD_PcglDl/?taken-by=iamjhud

zespoły weselne