Frank Turner wraca do Polski. Zagra w Warszawie i Krakowie

Frank Turner wraca do Polski. Zagra w Warszawie i Krakowie
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Frank Turner ogłosił szczegóły nadchodzącego siódmego albumu studyjnego, “Be More Kind”, a także zapowiedział dwa koncerty Polsce. Muzyk wystąpi 29 października w klubie Proxima, w Warszawie oraz 30 października w Kwadracie, w Krakowie.

Płyta “Be More Kind” ukaże się 4 maja nakładem Xtra Mil Recordings/Polydor Records. Wydawnictwo łączy uniwersalne melodie oparte na surowych emocjach z folkowymi i punkowymi znakami rozpoznawczymi Turnera wymieszane z nowymi, odważnymi eksperymentami.

Materiał został wyprodukowany przez Austina Jenkinsa i Joshuę Blocka z Texans White Denim oraz współpracownika Florence And The Machine i Halsey, Charliego Hugalla. Krążek promuje nagranie “1933”, z którym można zapoznać się poniżej.

– Chciałem spróbować i wyjść spoza mojej strefy komfortu i zrobić coś innego – mówi Frank Turner.

Turner był już w połowie pisania całkiem innego albumu, kiedy przeczytał kolekcję poezji Clive’a Jamesa i jeden wers zmusił go zmiany kierunku, w którym zmierzała jego płyta. Wers pochodził z wiersza zatytułowanego “Leçons Des Ténèbres”: “I should have been more kind. It is my fate. To find this out, but find it out too late”.

– Bardzo mną to poruszyło, kiedy przeczytałem to po raz pierwszy – mówi Frank Turner.

– Dużo starsi, mądrzejsi ludzie mówią takie rzeczy, że to co jest najważniejsze pod koniec ludzkiego życia, to to jak traktowałeś ludzi wokół siebie. W nowoczesnym świecie to lekcja dla każdego z nas, mnie włączając.

Nowy album usłyszymy na dwóch koncertach Franka Turnera and the Sleeping Sould w Polsce. The More Kind World Tour rozpoczyna się w kwietniu, w pierwszej części zagrają dla ponad 200 000 ludzi z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Europy, Kanady, Australii i Nowej Zelandii, aż do Świąt.

Bilety w sprzedaży od piątku, 2 lutego od 10.00 na LiveNation.pl. Specjalna przedsprzedaż biletów dla fanów rozpoczęła się już teraz na tej stronie.

▸ Przeczytaj również: Rita Ora, Liam Payne – For You: Premiera teledysku Nowe Oblicze Greya