Bill Nighy z detektywem Pikachu

Detective Pikachu Bill Nighy
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Bill Nighy (“To właśnie miłość”), a także Chris Geere (“You’re the Worst”) dołączyli do obsady filmu o Pokemonach, “Detective Pikachu”. W roli głównej występuje Ryan Reynolds.

Obraz powstanie na podstawie gry “Detective Pikachu”, której akcja rozgrywa się w świecie Pokemonów. Tytułowym bohaterem jest inteligentny detektyw rozwiązujący różne zagadki. To właśnie jego sportretuje Ryan Reynolds (“Deadpool”). Partnerować mu będą Justice Smith (“Jurassic World: Upadłe królestwo”) i Kathryn Newton (“Wielkie kłamstewka”).

Bill Nighy

Za scenariusz odpowiadają Nicole Perlman i Alex Hirsch. Rob Letterman stanie za kamerą. Wcześniej wyreżyserował m.in. “Rybki z ferajny”, “Podróże Guliwera” oraz “Gęsią skórkę”. Do kin aktorska produkcja “Detective Pikachu” trafi 10 maja 2019 roku.

Przypomnijmy, że świat poznał Pokemony w roku 1996. Narodziły się w Japonii, stając się bohaterami gier wideo (sprzedano ich 279 milionów egzemplarzy) i kart (sprzedano ich 21,5 miliarda), a następnie serialu animowanego (19 sezonów). Zdobyły popularność w ponad 70 krajach na całym świecie. Ostatnio głośno zrobiło się o nich za sprawą gry “Pokemon Go”.

Bill Nighy ostatnio wystąpił w obrazie “Księgarnia”, a Chris Geere w serialu “Współczesna rodzina”.

▸ Przeczytaj również: Rita Ora, Liam Payne – For You: Premiera teledysku Nowe Oblicze Greya

zespoły weselne