Oto jak powstawały Kobiety mafii – odważne sceny z prostytutkami!

Do sieci trafił oficjalny materiał “making of” z planu nowego filmu Patryka Vegi – “Kobiety mafii”. – Otrzymałam numery telefonów do kobiet, z którymi miałam się spotkać i które były żonami gangsterów – mówi Katarzyna Warnke.

– Wykonaliśmy drobiazgową dokumentację, rozmawiając z kobietami, które przemycały narkotyki. Widzowie zobaczą, jak to się robi – zapewnia reżyser filmu Kobiety Mafii.

Wyczekiwane dzieło jednego z najpopularniejszych współczesnych polskich reżyserów to wnikliwe spojrzenie w głąb Grupy Mokotowskiej, która była jedną z największych organizacji przestępczych w Polsce. Tym razem jednak ukazane z perspektywy kobiet – żon, córek, partnerek i kochanek najgroźniejszych ludzi stolicy.

Kobiety Mafii – Agnieszka Dygant

– Mimo, że przeczytałam wcześniej scenariusz, to po prostu ciarki mnie przeszły po ciele, bo pomyślałam sobie: “Jezu! Jakie to jest niesamowite. My mamy coś, czego tak naprawdę nie ma nikt!” – przekonuje Agnieszka Dygant. – Mamy podane fakty, zdarzenie po zdarzeniu, to jest sprawa unikatowa.

Kobiety Mafii – fabuła

Po brawurowej akcji policyjnej funkcjonariuszka Bela (Olga Bołądź) zostaje wyrzucona z policji. ABW składa jej propozycję “nie do odrzucenia”. Kobieta przechodzi specjalistyczne szkolenie pod okiem FBI i zostaje operatorem w Wydziale S – oficerem pracującym pod przykryciem, który zostaje umieszczony w grupie przestępczej.

▸ Przeczytaj także: Demi Lovato chce wrócić do aktorstwa i nadal śpiewać

Jej misją w roli tajniaczki jest rozpracowanie szlaku przemytu narkotyków przez Grupę Mokotowską sterowaną przez Padrino (Bogusław Linda) – bossa stołecznego półświatka, dla którego ponad wszelką władzą i pieniędzmi najważniejsza jest córka o ksywie Futro (Julia Wieniawa). By zrealizować cel, Bela musi wkupić się w łaski zaufanych ludzi z zarządu mafii: Żywego (Piotr Stramowski), Milimetra (Tomasz Oświeciński), Cienia (Sebastian Fabijański) i Siekiery (Aleksandra Popławska).

Podszywając się pod prostytutkę, oficer ABW zostaje kochanką Cienia. Misternie przemyślany plan komplikuje się, gdy w toku nieprzewidzianych zdarzeń w całą intrygę zostaje wmieszana Anka (Katarzyna Warnke) – żona Cienia, manipulowana przez tajemniczą Nianię (Agnieszka Dygant). Wkrótce losy pięciu kobiet przecinają się w punkcie bez odwrotu, a wydarzenia z ich udziałem wstrząsają przestępczą mapą Warszawy.

▸ Przeczytaj również: Seksowna Hailee Steinfeld w teledysku do filmu Nowe Oblicze Greya

Zdjęcia do filmu były kręcone w Polsce, Maroku, Hiszpanii, Danii i Szwecji, a efekt finalny pokaże widzom, że światem polskiej mafii rządzą mężczyźni, ale za ich czynami prawie zawsze stoją gotowe na wszystko kobiety. Najnowsze dzieło twórcy “Pitbulla” i “Botoksu” w kinach od 22 lutego.

Kobiety mafii – ostre sceny z planu

zespoły weselne