Kazik i Kwartet ProForma odebrał złotą płytę!

Kazik i Kwartet ProForma odebrał złotą płytę!
fot. Magdalena Kota © Wszelkie prawa zastrzeżone

Kazik i Kwartet ProForma – “Tata Kazika kontra Hedora” zyskał status złotej płyty, co oznacza, że sprzedał się w ilości ponad 15.000 egzemplarzy. To niezwykłe wyróżnienie – przyznawane jest niejako przez samych
słuchaczy, którzy swoimi zakupami decydują o tym, co jest wartościowe i ciekawe.

Odniósł się także do tego sam Kazik Staszewski, odbierający wyróżnienie: “- To bardzo miłe, to nie tylko nasz sukces, ale również i wasz. Cieszę się, że w dzisiejszych, trudnych dla muzyków czasach można pochwalić się jeszcze złotą płytą.”

Album “Tata Kazika kontra Hedora” ukazał się w maju 2017 roku i niemal natychmiast zebrał entuzjastyczne reakcje fanów twórczości Kazimierza i Stanisława Staszewskich.

Na płytę składają się kompozycje do wierszy Stanisława Staszewskiego, stworzone przez jego syna Kazika oraz Kwartet ProForma w składzie: Przemysław Lembicz, Piotr Lembicz, Wojciech Strzelecki, Marek WawrzyniakMarcin Żmuda.

Wydawnictwo, promowane przez utwory “Ta droga była daleka” (obecny 26 tygodni na Liście Przebojów Programu III), “Most” i “Nie dali ojce”, doczekało się wielu pochlebnych recenzji dziennikarzy muzycznych, a także licznych pozytywnych opinii fanów.

Zespół obecnie jest w trasie koncertowej – Kazik wraz z Kwartetem ProForma zagoszczą m. in. w Gdańsku (8.02), Wrocławiu (10.02), Szczecinie (19.02), Opolu (22.02), Koszalinie (27.03), Kaliszu (19.04).

▸ Przeczytaj także: Victoria Beckham zaśpiewa ze Spice Girls?

zespoły weselne