Lao Che uczy wiedzy o społeczeństwie

Album "Wiedza o społeczeństwie" trafi do rąk fanów 16 lutego 2018 roku.

Lao Che na nowej płycie uczy wiedzy o społeczeństwie
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Zespół Lao Che opublikował klip zapowiadający nadchodzącą płytę, “Wiedza o Społeczeństwie”.

W ramach zachęty muzycy z grupy Lao Che zaprezentowali teaser dzieła. Tajemnicze wideo z nową muzyką można znaleźć poniżej. Za reżyserię odpowiada David Andriyan.

Na nowej płycie zespół sięga do brzmień mogących kojarzyć się z muzyką rozrywkową lat osiemdziesiątych jednak podanych w charakterystyczny dla twórczości zespołu przetworzony sposób, nawiązujący do wielu gatunków muzycznych.

Za produkcję płyty ponownie odpowiada Piotr “Emade” Waglewski oraz Filip “Wieża” Różański. Do zespołu dołączył nowy muzyk – Karol Gola (saksofon barytonowy, klawisze, flet) znany między innymi z zespołów Pink Freud czy Jazzombie. Za grafiki odpowiadał Paweł Ryżko. Zestaw promuje piosenka “Nie Raj”.

Tytułowa “Wiedza o Społeczeństwie” to saga o ludzkich perypetiach. Poczynania ludzi – ich słabości, obawy, wątpliwości, uczucia, spostrzeżenia i marzenia ukazane z perspektywy Człowieka, Polaka, Ziemianina.

Zespół Lao Che założony w 1999 roku zyskał rozgłos dzięki wydanemu w 2005 roku koncepcyjnemu albumowi “Powstanie Warszawskie”, nawiązującemu tematyką do patriotycznego zrywu z czasów II wojny światowej.

Kolejnymi płytami umacniał swą pozycję na scenie alternatywnego rocka, nie ustając w artystycznych poszukiwaniach, wychodzących często poza rockowe ramy. Intrygującej muzyce grupy towarzyszą zmuszające do myślenia teksty śpiewane przez Huberta “Spiętego” Dobaczewskiego. Ostatni jak dotąd longplay to “Dzieciom” z marca 2015 roku.

[buybox-widget category=”music” name=”Dzieciom” info=”Lao Che”]

Oto lista piosenek nowego albumu Lao Che:

1. Kapitan Polska
2. United Colours Of Armagedon
3. Nie Raj
4. Gott Mit Lizus
5. Liczba Mnoga
6. Polak Rusek i Niemiec
7. Sen A’la Tren
8. Baśń Tysiąca i Jednej Nocki
9. Spółdzielnia
10. Szkolnictwo
11. Zbieg z Krainy Dreszczowców

▸ Przeczytaj także: Kylie Jenner i jej córka pobiły rekord na Instagramie!

zespoły weselne