GusGus: Nowy album i majowe koncerty w Polsce

Islandczycy z GusGus zagrają w pięciu polskich miastach.

GusGus: Nowy album i majowe koncerty w Polsce
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Zespół GusGus będzie promował nowy album “Lies Are More Flexible”, który ukaże się już 23 lutego.

GusGus trasę rozpoczną 21 maja w Poznaniu (Klub Muzyczny B17), następnie zobaczymy ich 22 maja w Gdańsku (klub B90), 24 maja odwiedzą Warszawę (Progresja), dzień później – 25 maja Kraków (Klub Studio), zaś tournee zakończą 26 maja we Wrocławiu (A2 – Centrum Koncertowe).

Biggie Vieira i Daniel August – ta charyzmatyczna dwójka od lat 90. stanowi o wyjątkowości islandzkiej formacji. Od pierwszej płyty “Polydistortion” (dla wytwórni 4AD) po najnowszą “Lies Are More Flexible” niepowtarzalne elektroniczne produkcje Biggiego i wspaniały, liryczny wokal Daniela, a także ich sceniczna prezencja decydują o sile przekazu GusGus.

Przez lata kariery zespół GusGus niejednokrotnie zmieniał skład, zapraszając do współpracy muzyków, tancerzy, a także kobiece i męskie głosy, co zwykle pomagało Islandczykom odświeżyć ich oryginalną wizję muzyki tanecznej.

Po bestsellerowych albumach “Arabian Horse” i “Mexico”, islandzka grupa wraca w równie znakomitej formie, proponując na nowym krążku niepowtarzalną fuzję electro-popowych melodii, transowo-technowych rytmów i syntezatorowych brzmień. Płytę “Lies Are More Flexible” zapowiada świetny, taneczny singiel “Featherlight” (wraz z remiksami dostępny już w wersji cyfrowej).

Dzięki takim hitom jak “Over”, “Airwaves” czy “Crossfade” GusGus zdobyli liczne grono nowych fanów, także w Polsce, zaś doskonałe występy na festiwalach: Audioriver w Płocku i OFF w Katowicach oraz wyprzedane trasy klubowe potwierdziły ich renomę jednego z najlepszych koncertowych wykonawców na elektronicznej i klubowej scenie.

Krążek “Lies Are More Flexible” ukazuje się cztery lata po “Mexico” i na nowy materiał ekipy z Reykjaviku z pewnością warto było czekać.

Bilety na koncerty już w sprzedaży na Biletomat.pl, Eventim.pl, Ticketmaster.pl a także w salonach EMPiK, Saturn, Mediamarkt.

Plan trasy GusGus:

21 maja – Poznań, Klub Muzyczny B17
22 maja – Gdańsk, B90
24 maja – Warszawa, Progresja
25 maja – Kraków, Klub Studio
26 maja – Wrocław, Centrum Koncertowe – A2

▸ Przeczytaj także: Kylie Jenner i jej córka pobiły rekord na Instagramie!

zespoły weselne