MUZOTAKTNEWSYMuzykaEurowizja 2018: Kim jest Ifi Ude? Czy wygra polskie preselekcje?

Eurowizja 2018: Kim jest Ifi Ude? Czy wygra polskie preselekcje?
E

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Ifi Ude weźmie udział w koncercie Krajowych Eliminacji do konkursu Eurowizja 2018. Wokalistka wystartuje z najnowszą piosenką zatytułowaną “Love Is Stronger”.

Koncert Krajowych Eliminacji do konkursu Eurowizja 2018 nie będzie pierwszym występem Ifi Ude na szklanym ekranie, bowiem piosenkarka rozpoczęła swoją karierę muzyczną od udziału w 3. edycji talent show Must Be The Music w 2014.

REKLAMA

Ifi Ude – właściwie nazywa się Diana Ifeoma Ude. Urodziła się w Enugu w Nigerii, jest córką Polki i Nigeryjczyka z ludu Ibo. Do Polski przyjechała w wieku trzech i pół roku, zamieszkała w domu swojej babci w Opolu.

Od tego czasu Ifi wydała debiutancki album, który w 2015 został nominowany do Fryderyków za debiut roku a teraz, po kilku latach przerwy, powraca z nowym singlem Love Is Stronger, który został wydany również w Wielkiej Brytanii, na kompilacji niezależnej wytwórni Killing Moon.

Ifi Ude Eurowizja 2018

Materiały promocyjne partnera

Singiel Love Is Stronger symbolicznie otwiera nowy etap w życiu artystki. Ifi podczas swojej krótkiej przerwy muzycznej zdążyła zagrać jedną z głównych ról w filmie Jerzego Skolimowskiego “11 minut”, dzieliła scenę z międzynarodową grupą aktorów występując w Teatrze Pieśni Kozła pod okiem znakomitego reżysera Grzegorza Brala, napisała książkę dla dzieci pt. “Zebra”, a na dodatek wcieliła się w nową życiową rolę zostając po raz pierwszy mamą.

Obecnie, Ifi Ude kończy pracę nad nowym materiałem i przygotowuje się do występu w Koncercie Krajowych Eliminacji Eurowizji 2018.

“To jest dla mnie pozytywne zaskoczenie i wielka radość. Teraz, skoro dostałam szansę, będę ciężko pracować aby wygrać. Marzę o tym aby reprezentować nasz kraj w Lizbonie i pokazać, że Polacy robią muzykę na światowym poziomie” – zdradza gwiazda.

▸ Przeczytaj także: Siostra Godlewska w teledysku “Taka niunia”

Piosenka Love Is Stronger została wydana na początku tego roku i zadebiutowała na drugim miejscu playlisty Top Viral Polska oraz New Music Friday Polska w serwisie Spotify. Singiel zapowiada nowy etap w karierze Ifi Ude – to będzie dla niej ekscytujący rok! Trzymajcie kciuki za kolejne kroki tej wyjątkowej artystki.

Eurowizja 2018 preselekcje kiedy?

Transmisja koncertu eliminacji odbędzie się 3 marca o godzinie 21:30 na antenie TVP1 – głosy widzów oraz jury zadecydują o tym kto w maju pojedzie do Lizbony zawalczyć o zwycięstwo dla Polski!

▸ Przeczytaj także: Margaret In My Cabana: Posłuchaj piosenki na Eurowizję 2018

zespoły weselne

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA