MUZOTAKTNEWSYFilmAmerykanie pokochali "Nowe oblicze Greya"

Amerykanie pokochali „Nowe oblicze Greya”
A

REKLAMA
REKLAMA

W walentynkowy weekend nie mogło być inaczej. Obraz „Nowe oblicze Greya” zadebiutował na szczycie amerykańskiego box office.

W obrazie „Nowe oblicze Greya” do swych ról – Christiana Greya i Anastasii Steele – wracają Jamie Dornan oraz Dakota Johnson. Dziś to państwo Grey, ale nie spodziewajcie się sielanki… Pan Grey ma wielu wrogów. Produkcja, będąc ostatnią częścią erotycznej opowieści, zrobiła po pierwszym weekendzie w USA blisko 40 milionów dolarów.

W obsadzie znaleźli się również Rita Ora, Eric Johnson, Eloise Mumford, Luke Grimes, Victor Rasuk, Max Martini, Callum Keith Rennie, Bruce Altman, Arielle Kebbel, Robinne Lee, Brant Daugherty, Kim Basinger i Marcia Gay Harden.

REKLAMA

Podium uzupełniły dwie nowości. Na drugim miejscu z 25 milionami na koncie znalazła się familijna propozycja – „Piotruś Królik”. To ekranizacja tak samo zatytułowanej książki dla dzieci autorstwa Beatrix Potter. Film łączy animację i kino aktorskie. James Corden użycza głosu głównemu bohaterowi, Piotrusiowi. Królik rywalizuje z panem McGregorem (Domhnall Gleeson) o uwielbiającą zwierzęta sąsiadkę, Bea (Rose Byrne).

Oczko niżej pojawił się ostatni debiut top 10 – „15:17 do Paryża” Clinta Eastwooda, który zarobił 12,6 miliona dolarów.

Dramat przedstawia historię znaną z medialnych doniesień. W sierpniu 2015 roku w pociągu do Paryża trzech dwudziestokilkuletnich amerykańskich żołnierzy i 62-letni Brytyjczyk, ryzykując własnym życiem, obezwładniło uzbrojonego mężczyznę. Terrorysta z ISIS miał przy sobie karabin maszynowy i wystarczająco amunicji, by zabić 500 osób znajdujących się w pociągu.

Prezydent Francji Francois Hollande odznaczył bohaterów – Anthony’ego Sadlera, Aleka Skarlatosa, Spencera Stone’a i Chrisa Normana- Legią Honorową w podziękowaniu za zachowanie, które pozwoliło zapobiec masakrze. Napastnika – 26-letniego Marokańczyka – najpierw próbował powstrzymać Francuz, który odmówił upublicznienia swojego nazwiska mediom.

Eastwood zdołał nakłonić prawdziwych bohaterów, by wystąpili w filmie. W „15:17 do Paryża” grają więc Anthony Sadler, Alek Skarlatos i Spencer Stone, którzy udaremnili zamach w pociągu.

Oto top 10:
1. „Nowe oblicze Greya” – 38,8 mln dolarów
2. „Piotruś Królik” – 25 mln dolarów
3. „15:17 do Paryża” – 12,6 mln dolarów
4. „Jumanji: Przygoda w dżungli” – 9,8 mln dolarów
5. „Król rozrywki” – 7,8 mln dolarów
6. „Więzień labiryntu: Lek na śmierć” – 6 mln dolarów
7. „Winchester. Dom duchów” – 5,1 mln dolarów
8. „Czwarta władza” – 3 mln dolarów
9. „Kształt wody” – 3 mln dolarów
10. „Den of Thieves” – 2,9 mln dolarów

▸ Przeczytaj także: Siostra Godlewska w teledysku “Taka niunia”

zespoły weselne

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA