MUZOTAKTPłyty muzycznePremiera albumuSława Przybylska z nowym albumem

Sława Przybylska z nowym albumem
S

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Sława Przybylska, wielka dama polskiej estrady, wydała nową płytę. Tym razem zaśpiewała utwory Bułata Okudżawy.

Album „Mój Okudżawa” ukazał się nakładem Wytwórni Muzycznej MTJ. Dzięki niezwykłym, bardzo emocjonalnym interpretacjom Sławy Przybylskiej, słuchacz ma szansę wejść do świata Okudżawy i poczuć się jak mieszkaniec Arbatu.

REKLAMA

Na płycie możemy usłyszeć między innymi takie utwory jak „Francois Villon”, „Balonik”, „Ostatni Trolejbus” czy „Nas moleńskiej Drodze”. Wszystkie w nowych, idealnie dopasowanych do ich nastroju aranżacjach. Kiedy trzeba są liryczne i delikatne, a w innych sytuacjach pełne emocji i pasji. Spotkanie Przybylskiej z Okudżawą brzmi w tej wersji naprawdę niesamowicie.

Bułat Okudżawa przez większą część życia pisał o sprawach uniwersalnych i aktualnych, niezależenie od czasów, pod każdą szerokością geograficzną.

Materiały promocyjne partnera

Dotykał problemów najbliższych człowiekowi, wspólnych dla nas wszystkich, takich jak miłość, wiara, problemy codziennego życia ubrane zawsze w ciekawą metaforę. Mieszkańcy Moskwy w jego piosenkach to ludzie prości, ale nie banalni, czasami naiwni, ale nigdy głupi.

Czasami myśli i skojarzenia Okudżawy mogą zaboleć, jak te z piosenek o tematyce wojennej, czy związanych z przemijaniem, jednak prawda w nich zawarta nieodmiennie krzepi i podnosi na duchu.

Kompozycje słynnego rosyjskiego barda zyskują dodatkowy blask kiedy wykonują je artyści z takim talentem i charyzmą jak Sława Przybylska.

„Mistrz poetyckich ballad, urzekających pięknem prawdy towarzyszy mi od wielu lat. Od pierwszego spotkania poprzez następne byłam pod urokiem jego osobowości a udział w spektaklu Wojciecha Siemiona w Teatrze „Stara Prochownia” był naszym hołdem dla Jego sztuki. Śpiewam Jego utwory na każdym koncercie i cieszę się, że mogłam je utrwalić na tej płycie” – Sława Przybylska.

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA